Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Ma'rifat maydoni" tanlovi bo'lib o'tdi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 22-noyabrdagi 505-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida “Ma’rifat maydoni” respublika tanloviningnb birinchi fakultetlararo bosqichini barcha oliy ta’lim muassasalarida joriy yilning 5-dekabr kunidan 15-dekabr kuniga qadar o‘tkazilishi belgilandi.
Shu munosabat bilan 2023-yil 15-dekabrda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida, “Ma’rifat maydoni” respublika tanlovining birinchi fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi. Bellashuvda “Iqtisodiyot “fakultetning IQTISODCHI va “Buxgalteriya hisobi va moliya” fakultetning OPTIMISTLAR komandalari bellashdilar. “Buxgalteriya hisobi va moliya” fakultetning OPTIMISTLAR komandasi 22-21 hisobda g’olib chiqib keyingi turga yo‘llanmani qo‘lga kiritdilar.

В филиале прошел конкурс «Поле Просвещения».
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс «Площадь Просвещения».
В целях обеспечения реализации приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций № 505 от 22 ноября 2023 года во всех высших учебных заведениях будет проведен первый межфакультетский этап республиканского конкурса «Поле просвещения». планируется провести с 5 по 15 декабря этого года.
В связи с этим 15 декабря 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялся первый межфакультетский этап республиканского конкурса «Марифатское поле». В соревновании соревновались ЭКОНОМИЧЕСКИЕ команды факультета «Экономика» и команды ОПТИМИСТЫ факультета «Учет и финансы». Команда ОПТИМИСТОВ факультета «Учет и финансы» одержала победу со счетом 22-21 и вышла в следующий тур.