Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Ma'rifat maydoni" tanlovi bo'lib o'tdi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 22-noyabrdagi 505-sonli buyrug‘i ijrosini ta’minlash buyrug‘i ijrosini ta’minlash maqsadida “Ma’rifat maydoni” respublika tanloviningnb birinchi fakultetlararo bosqichini barcha oliy ta’lim muassasalarida joriy yilning 5-dekabr kunidan 15-dekabr kuniga qadar o‘tkazilishi belgilandi.
Shu munosabat bilan 2023-yil 15-dekabrda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida, “Ma’rifat maydoni” respublika tanlovining birinchi fakultetlararo bosqichi bo‘lib o‘tdi. Bellashuvda “Iqtisodiyot “fakultetning IQTISODCHI va “Buxgalteriya hisobi va moliya” fakultetning OPTIMISTLAR komandalari bellashdilar. “Buxgalteriya hisobi va moliya” fakultetning OPTIMISTLAR komandasi 22-21 hisobda g’olib chiqib keyingi turga yo‘llanmani qo‘lga kiritdilar.

"Enlightenment Square" contest was held at Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
In order to ensure the implementation of the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 505 dated November 22, 2023, the first interfaculty stage of the republican competition "Enlightenment Field" will be held in all higher education institutions It is scheduled to be held from December 5 to December 15 this year.
In this regard, on December 15, 2023, the first interfaculty stage of the republican competition "Marifat Field" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. The ECONOMIC teams of the "Economics" faculty and the OPTIMISTS teams of the "Accounting and Finance" faculty competed in the competition. The OPTIMISTS team of the "Accounting and Finance" faculty won 22-21 and qualified for the next round.