Filialda kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 4-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023-yil 4-dekabr kuni soat 10:00 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand  filiali Kengashining 4-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligini munosib nishonlash to‘g‘risida axborot- Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)ga asosan o‘quv-metodik taʼminotining holati to‘g‘risida axborot- O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F.B.Axrorov.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand  filialinining o‘quv-labarotoriya jihozlari bilan ta’minlanganligi, ularning o‘quv-me’yoriy hujjatlarga mosligi hamda  laboratoriya darslarini professor-o‘qituvchilar tomonidan  o‘tkazilish ahvoli va ulardan talabalarning o‘quv jarayonida foydalanish samaradorligi to‘g‘risida axborot – O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov, kafedra mudirlari (B.Mirsanov, U.Xudayarov,U.Ubaydullayev,O.Pardayeva,R.G‘aybullayev,M.Mardonov), Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i  I.M.Ganiyev.
Rahbar va pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari tizimiga rahbar xodimlar hamda professor-o‘qituvchilar tomonidan elektron portfolio uchun maʼlumotlarning joylashtirilib borilishi to‘g‘risida axborot - Ilmiy tadqiqot ishlari 1-toifali muhandisi U.Umirov va kafedra mudirlari  va kafedra mudirlari(B.Mirsanov, U.Xudayarov, U.Ubaydullayev ,O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha xaq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari  Z.Abdullayev.

The 4th "Council meeting" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On December 4, 2023, at 10:00 a.m., the 4th meeting of the Council of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics was held in the meeting hall of the "A" building (room 203). The director of the branch, professor O. Murtazayev, as well as the responsible staff and professors of the branch took part in this meeting.
- Information on the appropriate celebration of the 32nd anniversary of the Constitution of the Republic of Uzbekistan - Kh. I. Turdibekov, the first deputy director for youth issues and spiritual and educational affairs.
- Information on the state of educational and methodological support in the branch based on the program of measures for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training and the development of scientific potential ("Roadmap") - Educational works F.B.Akhrorov, Deputy Director.
- The provision of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics with educational and laboratory equipment, their compliance with educational and regulatory documents, the condition of conducting laboratory classes by professors and teachers, and the effectiveness of their use by students in the educational process information about - Head of the educational and methodological department Z.S. Bobomurodov, heads of the department (B. Mirsanov, U. Khudayarov, U. Ubaidullayev, O. Pardayeva, R. Gaybullayev, M. Mardonov), Ta I.M. Ganiyev, head of the department of quality control.
- Information about the placement of information for the electronic portfolio by the managers and professors of the system of retraining and advanced training courses for managers and pedagogues - 1st class engineer of scientific research works U. Umirov and heads of departments and heads of departments (B. Mirsanov, U. Khudayarov, U. Ubaidullayev, O. Pardayeva, R. Gaibullayev, M. Mardonov)