Filialda kengash yig'ilishi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 4-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023-yil 4-dekabr kuni soat 10:00 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat  iqtisodiyot  universiteti Samarqand  filiali Kengashining 4-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasining 32 yilligini munosib nishonlash to‘g‘risida axborot- Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)ga asosan o‘quv-metodik taʼminotining holati to‘g‘risida axborot- O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F.B.Axrorov.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand  filialinining o‘quv-labarotoriya jihozlari bilan ta’minlanganligi, ularning o‘quv-me’yoriy hujjatlarga mosligi hamda  laboratoriya darslarini professor-o‘qituvchilar tomonidan  o‘tkazilish ahvoli va ulardan talabalarning o‘quv jarayonida foydalanish samaradorligi to‘g‘risida axborot – O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov, kafedra mudirlari (B.Mirsanov, U.Xudayarov,U.Ubaydullayev,O.Pardayeva,R.G‘aybullayev,M.Mardonov), Ta’lim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i  I.M.Ganiyev.
Rahbar va pedagog kadrlarni qayta tayyorlash va malaka oshirish kurslari tizimiga rahbar xodimlar hamda professor-o‘qituvchilar tomonidan elektron portfolio uchun maʼlumotlarning joylashtirilib borilishi to‘g‘risida axborot - Ilmiy tadqiqot ishlari 1-toifali muhandisi U.Umirov va kafedra mudirlari  va kafedra mudirlari(B.Mirsanov, U.Xudayarov, U.Ubaydullayev ,O.Pardayeva, R.G‘aybullayev ,M.Mardonov)
Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha xaq to‘lash miqdorini tasdiqlash  to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari  Z.Abdullayev.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось 4-е «заседание Совета».
4 декабря 2023 года в 10:00 в актовом зале корпуса «А» (ауд. 203) состоялось 4-е заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. В заседании принял участие директор филиала, профессор О.Муртазаев, а также ответственные сотрудники и профессора филиала.
- Информация о соответствующем праздновании 32-летия Конституции Республики Узбекистан - Турдибеков Х.И., первый заместитель директора по делам молодежи и духовно-просветительской работе.
- Информация о состоянии учебно-методического обеспечения в отрасли на основе Программы мероприятий по коренному совершенствованию системы подготовки высококвалифицированных кадров и развития научного потенциала («Дорожная карта») - Учебные работы Ф.Б.Ахроров, заместитель директора .
- Обеспеченность Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета учебно-лабораторным оборудованием, их соответствие учебным и нормативным документам, состояние проведения лабораторных занятий профессорско-преподавательским составом, эффективность их использования студентами в учебном процессе. Информация о процессе - начальник учебно-методического отдела Бобомуродов З.С., заведующие отделом (Мирсанов Б., Худаяров У., Убайдуллаев У., Пардаева О., Гайбуллаев Р., Мардонов М.), Ганиев Та И.М., зав. отдел контроля качества.
- Сведения о размещении информации для электронного портфолио руководителями и преподавателями системы курсов переподготовки и повышения квалификации менеджеров и педагогов - инженером научно-исследовательских работ 1 класса Умировым У. и заведующими кафедрами и заведующими кафедрами (Б Мирсанов, У.Худаяров, У.Убайдуллаев, О.Пардаева, Р.Гайбуллаев, М.Мардонов)