Filial rahbariyati tomonidan ijarada turuvchi talaba-yoshlar yashash sharoitlari o'rganildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali rahbariyati tomonidan ijarada turuvchi talaba-yoshlar yashash sharoitlari o'rganildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori, professor O.Murtazaev hamda mas'ul xodimlar birgalikda talabalarning yashash sharoitlari va muammolarini o‘rganish, kuz-qiz mavsumida yuzaga kelishi mumkin bo'lgan har xil favqulodda holatlarni oldini olish choralarini ko‘rish maqsadida ijara yashovchi talaba-yoshlar xonadonlariga tashrif buyurdi.
2023-yil 6-dekabr kuni filial direktori O.Murtazaev boshchiligida bir qator mas’ul xodimlar ijara xonadonlarida turuvchi 67 nafar talabalarning yashash sharoiti bilan tanishdi. Talabalar bilan suhbat jarayonida ularning muammo va takliflari o‘rganildi, muammolarni bartaraf etish choralari belgilab olindi. Ijara xonadonlarining kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati, isitish tizimlari sozligi ko‘zdan kechirildi.

Руководство Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета изучило условия проживания студентов, проживающих в съемном жилье.
Директор Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, профессор О.Муртазаев и ответственный персонал совместно с целью изучения условий проживания и проблем студентов, принятия мер по предотвращению различных чрезвычайных ситуаций, которые могут возникнуть в осенне-зимний период. посетил студенческие квартиры.
6 декабря 2023 года ряд ответственных сотрудников под руководством директора филиала О.Муртазаева ознакомились с условиями проживания 67 студентов, проживающих на съемных квартирах. В ходе беседы со студентами изучались их проблемы и предложения, определялись меры по устранению проблем. Проверено состояние подготовки арендных квартир к осенне-зимнему сезону, состояние систем отопления.
Также даны разъяснения по поводу соблюдения студентами правил безопасности при использовании различных отопительных приборов и оборудования. Владельцев жилья предупредили еще раз. Были даны рекомендации по поддержанию порядка в помещениях и соблюдению правил гигиены.