Filialda "Aksilkorrupsiya" oyligi doirasida o'tkazilgan tanlovlar g'oliblari taqdirlanishdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Aksilkorrupsiya" oyligi doirasida o'tkazilgan tanlovlar g'oliblari taqdirlanishdi.
2023-yilning 9-noyabridan 9-dekabr kuniga qadar, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish” kuniga bag‘ishlangan “Aksilkorrupsiya”  oyligi o‘tkazilmoqda. 6-dekabr Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi va Yoshlar Ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan tashkil qilingan “Korrupsiya — jamiyat kushandasi” shiori ostida tanlov bo‘lib o‘tdi.
Tanlov quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha talabalar tomonidan bajarilgan ijodiy ishlarni qabul qildi:
1.  Eng yaxshi ijodiy rasm
2.  Eng yaxshi ijtimoiy videorolik
3.  Eng yaxshi sahnaviy talqin
4.  Eng yaxshi fleshmob
5.  Eng yaxshi esse.
Tanlov g‘oliblari filial rahbariyatining diplomlari va qimmatbaho sovg‘alari bilan munosib taqdirlandilar.

The winners of the contests held within the framework of the "Anticorruption" month at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics were awarded.
From November 9 to December 9, 2023, the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics is holding the "Anti-corruption" month dedicated to the "December 9 - Fight against international corruption" day. On December 6, at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a competition was held under the slogan "Corruption is a social challenge" organized by the Department of Management of the "Compliance-Control" System and the primary organization of the Youth Union.
The competition accepted creative works performed by students in the following directions:
1. Best creative painting
2. Best Social Video
3. Best stage interpretation
4. The best flashmob
5. The best essay.
The winners of the competition were duly awarded with diplomas and valuable gifts from the management of the branch.