Filialda "Aksilkorrupsiya" oyligi doirasida o'tkazilgan tanlovlar g'oliblari taqdirlanishdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Aksilkorrupsiya" oyligi doirasida o'tkazilgan tanlovlar g'oliblari taqdirlanishdi.
2023-yilning 9-noyabridan 9-dekabr kuniga qadar, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish” kuniga bag‘ishlangan “Aksilkorrupsiya”  oyligi o‘tkazilmoqda. 6-dekabr Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi va Yoshlar Ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti tomonidan tashkil qilingan “Korrupsiya — jamiyat kushandasi” shiori ostida tanlov bo‘lib o‘tdi.
Tanlov quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha talabalar tomonidan bajarilgan ijodiy ishlarni qabul qildi:
1.  Eng yaxshi ijodiy rasm
2.  Eng yaxshi ijtimoiy videorolik
3.  Eng yaxshi sahnaviy talqin
4.  Eng yaxshi fleshmob
5.  Eng yaxshi esse.
Tanlov g‘oliblari filial rahbariyatining diplomlari va qimmatbaho sovg‘alari bilan munosib taqdirlandilar.

В филиале награждены победители конкурсов, проводимых в рамках «Антикоррупционного ...
Награждены победители конкурсов, проводимых в рамках месячника «Антикоррупция» в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
С 9 ноября по 9 декабря 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета проводится месячник «Антикоррупция», посвященный дню «9 декабря – Борьба с международной коррупцией». 6 декабря в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс под лозунгом «Коррупция – социальный вызов», организованный кафедрой управления системы «Комплаенс-контроль» и первичной организацией Молодежный союз.
На конкурс принимались творческие работы, выполненные студентами по следующим направлениям:
1. Лучшая творческая картина
2. Лучшее социальное видео
3. Лучшая сценическая интерпретация
4. Лучший флешмоб
5. Лучшее эссе.
Победители конкурса были заслуженно награждены дипломами и ценными подарками от руководства филиала.