Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida xalqaro mutaxassis bilan korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha davra suhbati tashkil etildi.
2023-yilning 9-noyabridan 9-dekabr kuniga qadar, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish” kuniga bag‘ishlangan “Aksilkorrupsiya” oyligi o‘tkazilmoqda. 2023-yilning 5-dekabr kuni Oliy taʼlim muassasalari talabalari uchun YouthLed loyihasi doirasida Malayziya korrupsiyaga qarshi kurash akademiyasi direktori Idris bin Zaharudi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining qo‘shma ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha ta’lim olayotgan talabalari uchun ZOOM ilovasida davra suhbati boʻlib oʻtdi.Malayziya korrupsiyaga qarshi kurash akademiyasi direktori Idris bin Zaharud maʼruzasida korrupsiyaga qarshi kurashish yoʻlidagi bilimlari hamda maslahatlarini talabalar bilan oʻrtoqlashdi.
Maʼruzada: Malayziyada davlatida korrupsiyani oldini olish uchun juda koʻplab ishlar qilingani haqida soʻz bordi hatto korrupsiyani oldini olish uchun bolalar bogʻchalarida animatsion multfilmlar, maktab hamda oliy oʻquv yurtlarida korrupsiyani oldini olish borasida tadbirlar va darsliklar oʻtilishi haqida gap bordi. Eslatib o‘tamiz, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Malayziyaning Linkoln Universitet Kolleji bilan hamkorlikda 2+2 qo‘shma ta’lim dasturi mavjud bo‘lib, “Raqamli iqtisodiyot (Biznes boshqaruvi)” yo'nalishi bor. Barcha talablarga javob bergan talabalar o‘qishning keyingi ikki yilini Malayziyada davom ettirish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

A roundtable discussion on combating corruption was organized with an international expert at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
From November 9 to December 9, 2023, the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics is holding the "Anti-corruption" month dedicated to the "December 9 - Fight against international corruption" day. On December 5, 2023, within the framework of the YouthLed project for students of higher education institutions, the director of the Malaysian Anti-Corruption Academy Idris bin Zaharudi in the ZOOM application for the students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics who are studying in the field of joint education A roundtable discussion was held. Idris bin Zaharud, director of the Malaysian Anti-Corruption Academy, shared his knowledge and advice on fighting corruption with the students in his lecture.
In the report, it was said that a lot of things have been done to prevent corruption in the country of Malaysia, and even animated cartoons are being held in kindergartens to prevent corruption, and activities and textbooks are held on preventing corruption in schools and universities. We remind you that the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics has a 2+2 joint education program in cooperation with the Lincoln University College of Malaysia, which has the direction "Digital Economy (Business Management)". Students who met all the requirements had the opportunity to continue the next two years of studies in Malaysia.