Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida xalqaro mutaxassis bilan korrupsiyaga qarshi kurashish bo'yicha davra suhbati tashkil etildi.
2023-yilning 9-noyabridan 9-dekabr kuniga qadar, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish” kuniga bag‘ishlangan “Aksilkorrupsiya” oyligi o‘tkazilmoqda. 2023-yilning 5-dekabr kuni Oliy taʼlim muassasalari talabalari uchun YouthLed loyihasi doirasida Malayziya korrupsiyaga qarshi kurash akademiyasi direktori Idris bin Zaharudi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining qo‘shma ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha ta’lim olayotgan talabalari uchun ZOOM ilovasida davra suhbati boʻlib oʻtdi.Malayziya korrupsiyaga qarshi kurash akademiyasi direktori Idris bin Zaharud maʼruzasida korrupsiyaga qarshi kurashish yoʻlidagi bilimlari hamda maslahatlarini talabalar bilan oʻrtoqlashdi.
Maʼruzada: Malayziyada davlatida korrupsiyani oldini olish uchun juda koʻplab ishlar qilingani haqida soʻz bordi hatto korrupsiyani oldini olish uchun bolalar bogʻchalarida animatsion multfilmlar, maktab hamda oliy oʻquv yurtlarida korrupsiyani oldini olish borasida tadbirlar va darsliklar oʻtilishi haqida gap bordi. Eslatib o‘tamiz, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Malayziyaning Linkoln Universitet Kolleji bilan hamkorlikda 2+2 qo‘shma ta’lim dasturi mavjud bo‘lib, “Raqamli iqtisodiyot (Biznes boshqaruvi)” yo'nalishi bor. Barcha talablarga javob bergan talabalar o‘qishning keyingi ikki yilini Malayziyada davom ettirish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

В филиале организован круглый стол по противодействию коррупции
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета организован круглый стол по вопросам противодействия коррупции с участием международного эксперта.
С 9 ноября по 9 декабря 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета проводится месячник «Антикоррупция», посвященный дню «9 декабря – Борьба с международной коррупцией». 5 декабря 2023 года в рамках проекта YouthLed для студентов высших учебных заведений директор Малайзийской антикоррупционной академии Идрис бин Захаруди в приложении ZOOM для студентов Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета которые учатся в сфере совместного образования Состоялся круглый стол, где Идрис бен Захаруд, директор Малайзийской антикоррупционной академии, в своей лекции поделился со студентами своими знаниями и советами по борьбе с коррупцией.
В докладе говорилось, что в стране Малайзия сделано очень многое для предотвращения коррупции, в детских садах даже проводятся мультики по предотвращению коррупции, а в школах и университетах проводятся мероприятия и учебники по предотвращению коррупции. . Напоминаем, что в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета совместно с Университетским колледжем Линкольна Малайзии действует совместная образовательная программа 2+2, имеющая направление «Цифровая экономика (Бизнес-менеджмент)». Студенты, соответствующие всем требованиям, имели возможность продолжить следующие два года обучения в Малайзии.