Filialda konstitutsiya bayramiga bag'ishlangan tanlovlar bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida konstitutsiya bayramiga bag'ishlangan tanlovlar bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 4-dekabr sanasida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha  “Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovi hamda test shaklidagi olimpiada bo'lib o'tdi.
“Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovida talabalar, magistrlar, tadqiqotchilar, tayanch doktorantlar tomonidan kelib tushgan ilmiy maqolalar mutaxassislardan tarkib topgan Komissiya a’zolari tomonidan tekshirilib, tahliliy natijalarga ko'ra saralandi.
Quyidagi maqola egalarining ishlari g'olib deb topildi:
1-o‘rin Nematov Muxammadjon Xayrullo o‘g‘li
2 o‘rin Avezov Xumoyun Ilhomovich
3-o‘rin O‘razov Jonibek Norbek o‘g‘liga nasib etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan olimpiada test natijalari asosida aniqlandi. Natijalarga ko'ra ushbu ishtirokchilar g'olib topildi:

Contests dedicated to the Constitution Day were held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On December 4 of this year, a contest of scientific articles and a test Olympiad was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics on the topic of "New Constitution-Community of Development" on the study of the rules and principles of the Constitution of the Republic of Uzbekistan.
Scientific articles submitted by students, masters, researchers, basic doctoral students in the competition of scientific articles on the topic of "New Constitution-Progress Encyclopaedia" were examined by the members of the Commission composed of experts and sorted according to the analytical results.
The works of the authors of the following articles were recognized as winners:
1st place, son of Nematov Muhammadjon Khairullo
2nd place: Avezov Khumoyun Ilhomovich
3rd place went to the son of Orazov Jonibek Norbek.
It was determined based on the test results of the Olympiad held among students to study the rules and principles of the Constitution of the Republic of Uzbekistan. According to the results, these contestants won: