Filialda konstitutsiya bayramiga bag'ishlangan tanlovlar bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida konstitutsiya bayramiga bag'ishlangan tanlovlar bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 4-dekabr sanasida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha  “Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovi hamda test shaklidagi olimpiada bo'lib o'tdi.
“Yangi Konstitutsiya-taraqqiyot qomusi” mavzusida ilmiy maqolalar tanlovida talabalar, magistrlar, tadqiqotchilar, tayanch doktorantlar tomonidan kelib tushgan ilmiy maqolalar mutaxassislardan tarkib topgan Komissiya a’zolari tomonidan tekshirilib, tahliliy natijalarga ko'ra saralandi.
Quyidagi maqola egalarining ishlari g'olib deb topildi:
1-o‘rin Nematov Muxammadjon Xayrullo o‘g‘li
2 o‘rin Avezov Xumoyun Ilhomovich
3-o‘rin O‘razov Jonibek Norbek o‘g‘liga nasib etdi.
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qoidalari va tamoyillarini o‘rganish bo‘yicha talabalar o‘rtasida o‘tkazilgan olimpiada test natijalari asosida aniqlandi. Natijalarga ko'ra ushbu ishtirokchilar g'olib topildi:

В филиале прошли конкурсы, посвященные празднику Конституции
Конкурсы, посвященные Дню Конституции, прошли в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
4 декабря текущего года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс научных статей и тестовая олимпиада по теме «Новая Конституция-Сообщество развития» по изучению правил и принципов Конституция Республики Узбекистан.
Научные статьи, представленные студентами, магистрами, научными сотрудниками, базовыми докторантами на конкурс научных статей по теме «Новая Конституция-Энциклопедия Прогресса», рассматривались членами экспертной комиссии и сортировались по результатам анализа.
Победителями были признаны работы авторов следующих статей:
1 место, сын Нематова Мухаммаджон Хайрулло
2 место: Авезов Хумоюн Ильхомович
3-е место досталось сыну Оразова Джонибеку Норбеку.
Это определено по результатам тестовой олимпиады, проводимой среди студентов по изучению правил и принципов Конституции Республики Узбекистан. По итогам конкурсанты выиграли: