Filialda kitob taqdimoti bo'lib o'tdi
2023-yil 1-dekabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Axborot-resurs markazida “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasi dotsenti, fizika-matematika fanlari nomzodi Amonov Adxam Kamolovichning «Iqtisodiyotda axborot texnologiyalar va tizimlar» nomli darsligining  taqdimoti bo’lib o’tdi.
Mazkur darslik axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida mavjud zamonaviy yo‘nalishlarni qamrab olgan bo‘lib, bunda fan doirasida talabalarga hozirgi zamon talablari asosida axborot texnologiyasi elementlari haqida batafsil ma`lumot berilgan. Shu bilan birga talalalarga mavjud axborot texnologiyalarini qo‘llashda va  joriy etishda bilimlar berish bilan bir qatorda ularda tizimli yondashuvni shakllantirishga qaratilgan.
Ushbu darslik «Iqtisodiyotda axborot texnologiyalar va tizimlar» fanini o‘rganish jarayonida talabalarning mustaqil ishlashini ta`minlovchi o‘quv-uslubiy materiallarni o‘z ichiga oladi va “Iqtisodiyot” (tarmoqlar va sohalar bo’yicha), “Iqtisodiyot” (qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti, oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti) hamda turdosh bakalavriyat ta`lim yo‘nalishlari talabalari uchun mo‘ljallangan.
Tadbirni filial o’quv-uslubiy b’lim boslig’i Z.Bobomurodov ochib berdi. Taqdimot bo’icha talabalar va ishtirokchilar tomonidan fikr-mulohazalar bildirildi.

A book presentation was held at the branch
A textbook presentation was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On December 1, 2023, the presentation of the textbook "Information technologies and systems in the economy" by Amonov Adkham Kamolovich, candidate of physical and mathematical sciences, associate professor of the "Digital economy and information technologies" department, Samarkand branch of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, was held on December 1, 2023. tdi
This textbook covers modern directions in the field of information and communication technologies, in which students are given detailed information about the elements of information technology based on the requirements of the present time. At the same time, it is aimed at providing students with knowledge in the application and introduction of existing information technologies, as well as forming a systematic approach in them.
This textbook includes educational and methodological materials that ensure independent work of students in the process of studying "Information technologies and systems in the economy" and "Economy" (by industries and sectors), "Economy" It is designed for students of "food economy, food resources economy" and related bachelor's degrees.
The event was opened by Z. Bobomurodov, head of the branch educational and methodical department. Students and participants expressed their opinions on the presentation.