Filialda kitob taqdimoti bo'lib o'tdi
2023-yil 1-dekabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Axborot-resurs markazida “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari” kafedrasi dotsenti, fizika-matematika fanlari nomzodi Amonov Adxam Kamolovichning «Iqtisodiyotda axborot texnologiyalar va tizimlar» nomli darsligining  taqdimoti bo’lib o’tdi.
Mazkur darslik axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasida mavjud zamonaviy yo‘nalishlarni qamrab olgan bo‘lib, bunda fan doirasida talabalarga hozirgi zamon talablari asosida axborot texnologiyasi elementlari haqida batafsil ma`lumot berilgan. Shu bilan birga talalalarga mavjud axborot texnologiyalarini qo‘llashda va  joriy etishda bilimlar berish bilan bir qatorda ularda tizimli yondashuvni shakllantirishga qaratilgan.
Ushbu darslik «Iqtisodiyotda axborot texnologiyalar va tizimlar» fanini o‘rganish jarayonida talabalarning mustaqil ishlashini ta`minlovchi o‘quv-uslubiy materiallarni o‘z ichiga oladi va “Iqtisodiyot” (tarmoqlar va sohalar bo’yicha), “Iqtisodiyot” (qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti, oziq-ovqat resurslari iqtisodiyoti) hamda turdosh bakalavriyat ta`lim yo‘nalishlari talabalari uchun mo‘ljallangan.
Tadbirni filial o’quv-uslubiy b’lim boslig’i Z.Bobomurodov ochib berdi. Taqdimot bo’icha talabalar va ishtirokchilar tomonidan fikr-mulohazalar bildirildi.

В филиале прошла презентация книги
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошла презентация учебника.
1 декабря 2023 года состоялась презентация учебника «Информационные технологии и системы в экономике» Амонова Адхама Камоловича, кандидата физико-математических наук, доцента кафедры «Цифровая экономика и информационные технологии» Самаркандского филиала Самаркандского университета. филиала Ташкентского государственного экономического университета, состоялось 1 декабря 2023 года. tdi
В данном учебнике освещены современные направления в области информационных и коммуникационных технологий, в котором студентам дается подробная информация об элементах информационных технологий с учетом требований настоящего времени. При этом оно направлено на предоставление студентам знаний в области применения и внедрения существующих информационных технологий, а также формирование в них системного подхода.
В данный учебник включены учебно-методические материалы, обеспечивающие самостоятельную работу студентов в процессе изучения «Информационные технологии и системы в экономике» и «Экономика» (по отраслям и отраслям), «Экономика». Предназначен для студентов специальности «Продовольственное хозяйство». , экономика пищевых ресурсов» и соответствующие степени бакалавра.
Мероприятие открыл начальник учебно-методического отдела филиала Бобомуродов З.А. Студенты и участники высказали свое мнение по презентации.