Filialda "Biz zo‘ravonlikka qarshimiz" shiori ostida tadbir tashkil etildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Biz zo‘ravonlikka qarshimiz" shiori ostida tadbir bo'lib o'tdi..
2023-yil 28-noyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan "Biz zo‘ravonlikka qarshimiz" shiori ostida talaba qizlar va xotin-qizlar o‘rtasida seminar trening o‘tkazildi. Seminarda O‘zbekiston Respublikasining 2.09.2019 yilda "Xotin Qizlarni tazyiq va zo‘ravonlikdan himoya qilish" to‘g‘risidagi O‘RK 561-son qonuni hujjatida keltirilgan tazyiq va zo‘ravonlikning jinsiy, jismoniy, iqtisodiy, ruhiy shakllari va ularni oldini olish maqsadida himoya orderlarini berish, Xotin- qizlarni jamiyatda xuquqlarini himoya qilish haqidagi qonunning mazmun mohiyati haqida dotsentlar E.I.Xamdamova, S.Q.Yazdanovalar to‘xtalib o‘tdilar. Seminarda talaba qizlarimiz o‘rtasida test o‘tkazilib, huquqiy savodxonliklari baholandi.

An event under the slogan "We are against violence" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On November 28, 2023, at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a seminar training was held for female students under the slogan "We are against violence" at the initiative of the Women's Advisory Council. In the seminar, sexual, physical, economic, psychological forms of harassment and violence and their prevention are discussed in the document of the Law No. 561 of the Republic of Uzbekistan on "Protection of Women and Girls from Harassment and Violence" dated September 2, 2019. Associate professors E.I.Khamdamova, S.Q.Yazdanova spoke about the content of the law on protection of women's rights in society, issuing protection warrants for the purpose of obtaining. At the seminar, a test was conducted among our female students and their legal literacy was assessed.