Filialda navbatdagi sport musobaqasi bo’lib o’tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sport bilan og‘usiz hayot sari" shiori ostida shaxmat musobaqasi bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 28-30-noyabr kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sport bilan og‘usiz hayot sari" shiori ostida sportning shaxmat turi bo‘yicha sport musobaqasi tashkil etildi. Murosasiz va qizg'in tarzda bo'lib o'tgan ushbu musobaqada 60 nafardan ziyod talaba-yoshlar ishtirok etishib, yakunda quyidagi qatnashchilar g'oliblikka erishdilar:
Qizlar o'rtasida g'oliblar:
3-o'rin - Karimova Shahzoda - ORI-123
2-o'rin - Haydarova O'g'iloy - BH-121
1-o'rin - Tohirova Nafisa - BI-222
O'g'il bolalar o'rtasida g'oliblar:
3-o'rin - Omonov Shaxriyor - RI-223
2-o'rin - Baxromov Shoxruh - BI-123
1-o'rin - Doniyorov Sherzod - BI-123
Musobaqa g'oliblari filial ma'muriyati va sport klubi raisi o'rinbosari tomonidan diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета под лозунгом «К здоровой жизни со спортом» прошли шахматные соревнования.
28-30 ноября текущего года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета было организовано соревнование по шахматам под лозунгом «К здоровой жизни со спортом». В этом конкурсе, который проходил в бескомпромиссной и напряженной форме, приняли участие более 60 студентов, и в итоге победителями стали следующие участники:
Победители девушек:
3 место – Каримова Шахзода – ОРИ-123
2 место – Хайдарова Огилой – ВН-121
1 место – Тахирова Нафиса – БИ-222
Победители среди юношей:
3 место – Омонов Шахриёр – РИ-223
2 место – Бахромов Шахруха – БИ-123
1 место – Дониеров Шерзод – БИ-123
Победители соревнований были награждены дипломами и памятными подарками от администрации филиала и заместителя председателя спортивного клуба.