Filialda navbatdagi sport musobaqasi bo’lib o’tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sport bilan og‘usiz hayot sari" shiori ostida shaxmat musobaqasi bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 28-30-noyabr kunlari Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Sport bilan og‘usiz hayot sari" shiori ostida sportning shaxmat turi bo‘yicha sport musobaqasi tashkil etildi. Murosasiz va qizg'in tarzda bo'lib o'tgan ushbu musobaqada 60 nafardan ziyod talaba-yoshlar ishtirok etishib, yakunda quyidagi qatnashchilar g'oliblikka erishdilar:
Qizlar o'rtasida g'oliblar:
3-o'rin - Karimova Shahzoda - ORI-123
2-o'rin - Haydarova O'g'iloy - BH-121
1-o'rin - Tohirova Nafisa - BI-222
O'g'il bolalar o'rtasida g'oliblar:
3-o'rin - Omonov Shaxriyor - RI-223
2-o'rin - Baxromov Shoxruh - BI-123
1-o'rin - Doniyorov Sherzod - BI-123
Musobaqa g'oliblari filial ma'muriyati va sport klubi raisi o'rinbosari tomonidan diplom va esdalik sovg'alari bilan taqdirlandi.

A chess competition was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics under the slogan "Towards a healthy life with sport".
On November 28-30 of this year, a chess competition was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics under the slogan "Towards a healthy life with sport". More than 60 students took part in this competition, which took place in an uncompromising and intense manner, and in the end the following participants became the winners:
Girls winners:
3rd place - Karimova Shahzoda - ORI-123
2nd place - Haydarova Oghiloy - BH-121
1st place - Tahirova Nafisa - BI-222
Boys Winners:
3rd place - Omonov Shakhriyor - RI-223
2nd place - Bakhromov Shakhrukh - BI-123
1st place - Doniyorov Sherzod - BI-123
The winners of the competition were awarded diplomas and souvenirs by the branch administration and the deputy chairman of the sports club.