Filialda "Iste'molchilar huquqi va moliyaviy savodxonlik" mavzusida tadbir tashkil ...
Joriy yilning 28-iyun kuni filial faollar zalida tashkil etilgan ushbu tadbirda: Raqobatni rivojlantirish va iste'molchilar huquqlarini himoya qilish qo'mitasi bo'lim boshlig'i - F. Madaminov hamda Samarqand viloyati hududiy boshqarma o'rinbosari - J. Ashurovlar, shuningdek, Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti "Yoshlar bilan ishlash bo'yicha" dekan o'rinbosari - L. Eshonqulov, ta'lim-tarbiya maslahatchilari hamda QXI-122, ORI-122, 222, RI-122 guruhlari talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida soha mutaxassislari tomonidan kerakli bilim va ko'nikmalar yosh iste'molchilarga tushuntirib o'tildi, shuningdek tadbir so'ngida talaba-yoshlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga mas'ullar tomonidan atroflicha javoblar olishdi.

Мероприятие «Права потребителей и финансовая грамотность» было организовано в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
28 июня текущего года на мероприятии, организованном в зале активистов отрасли: руководитель Комитета по развитию конкуренции и защите прав потребителей - Мадаминов Ф. и заместитель областной администрации Самаркандской области - Ашуровлар Ж., а также , Эшанкулов Л., заместитель декана учетно-финансового факультета «Работа с молодежью», кураторы и студенты групп QXI-122, ОРИ-122, 222, РИ-122.
В ходе мероприятия эксперты отрасли разъяснили юным потребителям необходимые знания и навыки, а в конце мероприятия студенты получили исчерпывающие ответы на интересующие их вопросы.