Filialda "Iste'molchilar huquqi va moliyaviy savodxonlik" mavzusida tadbir tashkil ...
Joriy yilning 28-iyun kuni filial faollar zalida tashkil etilgan ushbu tadbirda: Raqobatni rivojlantirish va iste'molchilar huquqlarini himoya qilish qo'mitasi bo'lim boshlig'i - F. Madaminov hamda Samarqand viloyati hududiy boshqarma o'rinbosari - J. Ashurovlar, shuningdek, Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti "Yoshlar bilan ishlash bo'yicha" dekan o'rinbosari - L. Eshonqulov, ta'lim-tarbiya maslahatchilari hamda QXI-122, ORI-122, 222, RI-122 guruhlari talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Tadbir davomida soha mutaxassislari tomonidan kerakli bilim va ko'nikmalar yosh iste'molchilarga tushuntirib o'tildi, shuningdek tadbir so'ngida talaba-yoshlar o'zlarini qiziqtirgan savollarga mas'ullar tomonidan atroflicha javoblar olishdi.

The event "Consumer rights and financial literacy" was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On June 28 of this year, at this event, which was organized in the hall of the branch activists: Head of the Committee for the Development of Competition and Protection of Consumer Rights - F. Madaminov and the Deputy of the Regional Administration of Samarkand Region - J. Ashurovlar, as well as , L. Eshankulov, deputy dean of the Faculty of Accounting and Finance "Working with Youth", educational advisors and students of groups QXI-122, ORI-122, 222, RI-122 participated.
During the event, necessary knowledge and skills were explained to the young consumers by industry experts, and at the end of the event, the students received comprehensive answers to the questions they were interested in.