"Yosh agrobizneschilar" to‘garagi navbatdagi darsi
2023-yil 23-noyabr kuni "Tabiiy, ijtimoiy fanlar va jismoniy madaniyat" kafedrasi qoshida tashkil etilgan "Yosh agrobizneschilar" to‘garagi dotsent E.I.Xamdamova va assistent E.Z.Isoqovalar rahbarligida reja asosida navbatdagi ko‘chma darsi meva sabzavot mahsulotlarini konservalash va sharbat ishlab chiqaradigan "Agromir" MChJ da  o‘tkazildi. Ko‘chma dars mobaynida MChJ rahbari sabzavotlarni konservalash bo‘limining ish faoliyati bilan tanishtirdi, so‘ngra meva sharbatlarini saqlash va  qadoqlash bo‘limidagi texnologiyalar bilan tanishtirib, ularning ishlash, sanitar va saqlash ishlari, sistematik va to‘g‘ri yo‘lga qo‘yilganligini alohida ta’kidlab o‘tdi.
Dars davomida talaba-yoshlar amaliy jarayonlar bo'yicha o'zlarini qiziqtirgan savollariga mas'ul xodimlar tomonidan atroflicha javoblar olishdi.

Очередное занятие кружка «Юные агробизнесмены»
Студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета посетили ООО «Агромир».
23 ноября 2023 года под руководством доцента Е.И.Хамдамовой и ассистента Э.З.Исоковалар группа «Молодых агропредпринимателей», организованная при кафедре «Естественные, социальные науки и физическая культура», организует очередной передвижной урок по консервированию фруктов и овощной продукции и производства соков.Проведено в ООО «Агромир». В ходе мобильного урока руководитель ООО ознакомил с работой овощеконсервного цеха, а затем ознакомил с технологиями цеха хранения и упаковки фруктовых соков, их работой, санитарией и хранением, планомерностью и правильностью. набор.
В ходе занятия студенты получили подробные ответы на свои вопросы о практических процессах от ответственных сотрудников.