Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida mini futbol sport turi bo'yicha "Talabalar ligasi" musobaqasi bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 7-apreldagi PQ–115-son qarori ijrosini ta’minlash maqsadida imzolangan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining joriy yil 2-maydagi 120-sonli buyrug‘ini ijro etish maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida ommaviy sport tadbirlari tashkil etilib, jumladan, joriy yilning 17-noyabrdan 24-noyabrgacha mini fubtol sport turi bo'yicha "Talabalar ligasi" sport musobaqasi filial bosqichi boʻlib oʻtdi. Bu sport musobaqasida 53 jamoa (424) talaba ishtirok etdi.
Shiddatli va murosasiz kechgan bir haftalik bahslarda, talaba-yoshlar charchoq nimaligini bilmasdan, o'z jamoasi sha'nini himoya qilgan holda ajoyib raqobat tashkil etishdi. Shuni ta'kidlash lozimki, musobaqaning yarim final hamda final bahslari keskin va qiziqarli tarzda bo'lib o'tib, unda g’oliblikni quyidagi guruh jamolari qo‘lga kiritishdi:
1-o’rinni Buxgalteriya hisobi 4-kurs BX 120-guruh talabalari
2-o’rinni Iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar) 2-kurs IQT 222-guruh talabalari
3-o’rinni Agrobiznes va inovatsion faoliyat 4-kurs AIF 120-guruh talabalari.
Gʻolib boʻlgan jamoalar filial ma’muriyati hamda sport klubi tomonidan esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

The "Student League" competition was held in the branch
The "Student League" competition was held in the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Tashkent State University of Economics in order to implement the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation No. 120 dated May 2 of this year, signed in order to ensure the implementation of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan PQ-115 dated April 7, 2023 Mass sports events were organized in the Samarkand branch, including the branch stage of the "Student League" sports competition in the mini-football sport from November 17 to November 24 of this year. 53 teams (424 students) participated in this sports competition.
In a fierce and uncompromising week-long competition, the students, not knowing what fatigue is, organized an excellent competition, protecting the honor of their team. It should be noted that the semifinals and finals of the competition were tense and interesting, and the teams of the following groups won:
1st place was awarded to the students of Accounting 4th year BX 120 group
2nd place was awarded to students of the 2nd year ICT Group 222 of Economics (networks and sectors)
The 3rd place was awarded to the students of the 4th year AIF group 120 of Agribusiness and innovative activities.
The winning teams were awarded with souvenirs by the administration of the branch and the sports club.