Filialda "Yil talabasi 2023" tanlovi filial bosqichi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Yil talabasi 2023" tanlovi bo'lib o'tdi.
“Yil talabasi-2023” tanlovining Filial bosqichi  g‘oliblari aniqlandi
"Yil talabasi-2023 tanlovining Filial bosqichi oʻtkazildi. Fakultet bosqichida g'olib bo'lib, Filial bosqichiga tavsiya etilgan nomzodlarning hujjatlari tanlov komissiyasi tomonidan ko'rib chiqildi. Unga ko'ra hujjatlar quyidagicha baholandi:
1. “Yilning eng faol bilimdon talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Abdullayeva Maftuna Voxidjon qizi Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
II. - o‘rin Bozorova Gulshan Bekmurod qizi - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Kubayiyeva Iroda Asrorbek qizi  Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Soliqlar va solliqa tortish” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
2. “Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Damirov Shaxboz Ulug‘bekovich - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Nurmatova Zumira Faxriddinovna - Iqtisodiyot fakulteti “Qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Amanova Dilshoda Suhrobovna - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Bank ishi” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
3. “Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Abdunabiyev Ravshanjon Abduvayit o‘g‘li - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Abdurahimov Bobur Anvar o‘g‘li - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Xusainov Farrux Faxriddinovich - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 2-bosqich talabasi
4. “Yilning eng faol sportchi talabasi” nominatsiyasi bo'yicha
I. - o‘rin Safarov Nu’monjon Zafar o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Suyunov Diyorbek Sherali o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
III. - o‘rin Mamasoliyeva Hilola Zafar qizi- Iqtisodiyot fakulteti “Agrobiznes va investitsion faoliyat” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
5. “Yilning eng faol iqtidorli talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Mamirova Gulirano Ulug‘bek qizi - Iqtisodiyot fakulteti “Oziq ovqat va resurslar” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
6. “Yilning eng faol ijodkor talabasi” nominatsiyasi bo'yicha:
I. - o‘rin Burxonov Shoxjahon Nurmon o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Statistika” talim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Turg‘unpo‘latov Qudratillo Qodirjon oʻgʻli - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Soliqlar va solliqa tortish” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
III. - o‘rin Boliyev Mirzoxid Zuhriddin o‘g‘li - - Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot tarmoqlar va sohalar bo’yicha” ta’lim yo’nalishi 2-bosqich talabasi
7. “Yilning eng na’munali tadbirkor talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
II. - o‘rin Haydarova O‘g‘iloy Akrom qizi - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
Har bir nominatsiya bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar faxriy yorliq hamda Nizom asosida tegishli ravishda moddiy rag'batlantiriladi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс «Студент года 2023».
Определены победители отраслевого этапа конкурса «Студент года-2023»
Состоялся филиальный этап конкурса «Студент года-2023». Документы кандидатов, победивших факультетский этап и рекомендованных к участию в филиальном этапе, были рассмотрены отборочной комиссией. По ее мнению, документы были оценены как следует:
1. В номинации «Самый активный знающий студент года»:
I. - место Абдуллаева Мафтуна Вохиджон девушка, студентка 3 курса экономического факультета, направление обучения «Цифровая экономика»
II. - место Бозоровой Гульшан Бекмурод дочери - студентки 4 курса направления «Цифровая экономика» экономического факультета
III. - место Кубаиевой, дочери Ироды Асрорбек, студентки 3 ступени учетно-финансового факультета «Налоги и налогообложение»
2. В номинации «Самый активный студент-пропагандист года»:
I. - место Дамиров Шахбоз Улугбекович - студент 4 курса направления «Цифровая экономика» экономического факультета
II. - место Нурматова Зумира Фахриддиновна – студентка 4 курса экономического факультета специальности «Экономика сельского хозяйства»
III. - место Аманова Дильшода Сухробовна - студентка 3 курса факультета учета и финансов по специальности «Банковское дело»
3. В номинации «Самый активный студент-изобретатель-новатор года»:
I. - место Абдунабиев сын Равшанджона Абдувайита - студент 4 курса экономического факультета «Цифровая экономика»
II. - сын Абдурахимова Бобура Анвара - студент 4 курса экономического факультета «Цифровая экономика»
III. - место Хусаинов Фаррух Фахриддинович - студент 2 ступени направления «Цифровая экономика» экономического факультета
4. Номинация «Самый активный студент-спортсмен года»
I. - место Сафарова Ну'монджона Зафара, сына факультета учета и финансов, студента 4 курса специальности «Учет и аудит»
II. - сын Суюнова Дёрбек Шерали – студент 3 курса учетно-финансового факультета «Учет и аудит»
III. - место Мамасолиева Хилола Зафар девушка - студентка 3 курса экономического факультета, «Агробизнес и инвестиционная деятельность»
5. В номинации «Самый активный и талантливый студент года»:
I.- место Мамирова Гулирано Улугбек девушка - студентка 3 ступени направления «Продовольствие и ресурсы» экономического факультета
6. В номинации «Самый активный творческий студент года»:
И.- место Бурханов Шохджахан Нурмон оглы – студент 4 класса факультета учета и финансов, направление подготовки «Статистика»
II. - место Тургунполатов, сын Кудратилло Кадиржана - студент 3 курса учетно-финансового факультета, «Налоги и налогообложение»
III. - Орин Болиев, сын Мирзохида Зухриддина - - студент 2 ступени экономического факультета, «Отрасли и отрасли экономики»
7. В номинации «Самый примерный студент-предприниматель года»:
II. - место Гейдарова Огилой Акром девушка - студентка 3 курса факультета учета и финансов специальности «Учет и аудит»
Победители и призеры в каждой номинации будут награждены почетной грамотой и материальным поощрением на основании Положения.