Filialda "Yil talabasi 2023" tanlovi filial bosqichi bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Yil talabasi 2023" tanlovi bo'lib o'tdi.
“Yil talabasi-2023” tanlovining Filial bosqichi  g‘oliblari aniqlandi
"Yil talabasi-2023 tanlovining Filial bosqichi oʻtkazildi. Fakultet bosqichida g'olib bo'lib, Filial bosqichiga tavsiya etilgan nomzodlarning hujjatlari tanlov komissiyasi tomonidan ko'rib chiqildi. Unga ko'ra hujjatlar quyidagicha baholandi:
1. “Yilning eng faol bilimdon talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Abdullayeva Maftuna Voxidjon qizi Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
II. - o‘rin Bozorova Gulshan Bekmurod qizi - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Kubayiyeva Iroda Asrorbek qizi  Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Soliqlar va solliqa tortish” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
2. “Yilning eng faol targ‘ibotchi talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Damirov Shaxboz Ulug‘bekovich - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Nurmatova Zumira Faxriddinovna - Iqtisodiyot fakulteti “Qishloq xo’jaligi iqtisodiyoti” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Amanova Dilshoda Suhrobovna - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Bank ishi” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
3. “Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Abdunabiyev Ravshanjon Abduvayit o‘g‘li - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Abdurahimov Bobur Anvar o‘g‘li - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi
III. - o‘rin Xusainov Farrux Faxriddinovich - Iqtisodiyot fakulteti “Raqamli iqtisodiyot” ta’lim yo’nalishi 2-bosqich talabasi
4. “Yilning eng faol sportchi talabasi” nominatsiyasi bo'yicha
I. - o‘rin Safarov Nu’monjon Zafar o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Suyunov Diyorbek Sherali o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
III. - o‘rin Mamasoliyeva Hilola Zafar qizi- Iqtisodiyot fakulteti “Agrobiznes va investitsion faoliyat” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
5. “Yilning eng faol iqtidorli talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
I. - o‘rin Mamirova Gulirano Ulug‘bek qizi - Iqtisodiyot fakulteti “Oziq ovqat va resurslar” ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi
6. “Yilning eng faol ijodkor talabasi” nominatsiyasi bo'yicha:
I. - o‘rin Burxonov Shoxjahon Nurmon o‘g‘li - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Statistika” talim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi
II. - o‘rin Turg‘unpo‘latov Qudratillo Qodirjon oʻgʻli - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Soliqlar va solliqa tortish” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
III. - o‘rin Boliyev Mirzoxid Zuhriddin o‘g‘li - - Iqtisodiyot fakulteti “Iqtisodiyot tarmoqlar va sohalar bo’yicha” ta’lim yo’nalishi 2-bosqich talabasi
7. “Yilning eng na’munali tadbirkor talabasi” nominatsiyasi bo‘yicha:
II. - o‘rin Haydarova O‘g‘iloy Akrom qizi - Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti “Buxgalteriya hisobi va audit ” talim yo‘nalishi 3-bosqich talabasi
Har bir nominatsiya bo‘yicha g‘olib va sovrindorlar faxriy yorliq hamda Nizom asosida tegishli ravishda moddiy rag'batlantiriladi.

The branch stage of the "Student of the Year ...
The "Student of the Year 2023" competition was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
The winners of the branch stage of the "Student of the Year-2023" competition have been determined
The Branch stage of the "Student of the Year-2023" competition was held. The documents of the candidates who won the Faculty stage and were recommended for the Branch stage were reviewed by the selection commission. According to it, the documents were evaluated as follows:
1. In the nomination "The most active knowledgeable student of the year":
I. - place Abdullayeva Maftuna Vokhidjon girl, 3rd level student of the Faculty of Economics, "Digital Economy" field of study
II. - place Bozorova Gulshan Bekmurod's daughter - 4th grade student of the "Digital Economy" field of study at the Faculty of Economics
III. - place Kubayiyeva, daughter of Iroda Asrorbek, student of the 3rd stage of the Faculty of Accounting and Finance, "Taxes and taxation"
2. In the nomination "The most active propagandist student of the year":
I. - place Damirov Shakhboz Ulugbekovich - 4th-level student of the "Digital Economy" field of study at the Faculty of Economics
II. - place Nurmatova Zumira Fakhriddinovna - 4th grade student of the Faculty of Economics, "Agricultural Economics"
III. - place Amanova Dilshoda Sukhrobovna - 3rd-level student of the Faculty of Accounting and Finance, majoring in "Banking"
3. In the nomination "The most active inventor-innovator student of the year":
I. - place Abdunabiyev son of Ravshanjon Abduvayit - 4th grade student of the Faculty of Economics "Digital Economy"
II. - son of Abdurahimov Bobur Anvar - 4th grade student of the Faculty of Economics "Digital Economy"
III. - place Khusainov Farrukh Fakhriddinovich - 2nd stage student of the "Digital Economy" field of study at the Faculty of Economics
4. "The most active athlete student of the year" nomination
I. - place Safarov Nu'monjon Zafar, son of the Faculty of Accounting and Finance, 4th level student, "Accounting and Auditing"
II. - son of Suyunov Dyorbek Sherali - 3rd-level student of the Faculty of Accounting and Finance, "Accounting and Auditing"
III. - place Mamasoliyeva Hilola Zafar girl - 3rd stage student of the Faculty of Economics, "Agribusiness and investment activities"
5. In the nomination "The most active and talented student of the year":
I. - place Mamirova Gulirano Ulugbek girl - student of the 3rd stage of the "Food and Resources" field of study at the Faculty of Economics
6. In the nomination "The most active creative student of the year":
I. - place Burkhanov Shokhjahan Nurmon oglu - 4th grade student of the Faculty of Accounting and Finance, the field of study "Statistics"
II. - place Turgunpolatov, son of Kudratillo Kadirzhan - 3rd-level student of the Faculty of Accounting and Finance, "Taxes and taxation"
III. - Orin Boliyev, son of Mirzokhid Zuhriddin - - 2nd-level student of the Faculty of Economics, "Economic Sectors and Sectors"
7. In the nomination "The most exemplary entrepreneur student of the year":
II. - place Heydarova Oghiloy Akrom girl - 3rd level student of the Faculty of Accounting and Finance, "Accounting and Auditing"
Winners and prize-winners in each category will be given a certificate of honor and financial incentives based on the Regulations.