Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Munozara" intellektual o'yini bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalarida talaba-yoshlarni bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida ularning qobiliyati, iste‘dodini rivojlantirish, bilim olishga va yuksak ma‘naviyatli shaxs sifatida shakllantirishga yo‘naltirish, ularni har tomonlama hayotga tayyorlash, ijodkor, iste‘dodli yoshlarning ilmiy-ijodiy salohiyatini oshirishga qaratilgan “Munozara” intellektual o‘yini bo‘yicha e‘lon joylashtirildi.
Shu munosabat bilan 2023-yil 18-noyabr kuni Intellektual o‘yin 6 ta jamoa ishtirokida “Masofaviy ta‘lim an‘nanaviy ta‘limdan afzal” mavzusida o‘tkazildi.
Bilimdonlar o‘rtasida haqiqiy sog‘lom raqobat tarzida o’tkazilgan final boshqichida Murosasiz o‘tgan ushrashuv natijasiga ko’ra, 1-o‘rinni "Renessans" jamoasi, 2-o‘rinni "Buxgalterlar" jamoasi va 3-o‘rinni "Kreativ" jamoalari g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. G‘olib va sovrindorlar filial ma‘muriyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan

The intellectual game "Discussion" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On the official pages of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics in social networks, in order to meaningfully organize the free time of students and young people, to develop their abilities and talents, to direct them to acquire knowledge and form them as highly moral individuals, to prepare them for life in all aspects, to be creative. , an announcement was posted on the intellectual game "Discussion" aimed at increasing the scientific and creative potential of talented young people.
In this regard, on November 18, 2023, an intellectual game was held with the participation of 6 teams on the topic "Distance education is better than traditional education".
According to the results of the final competition held in the style of real healthy competition among experts, according to the results of the match, the "Renaissance" team won the 1st place, the "Accountants" team took the 2nd place, and the "Accountants" team took the 3rd place. "Kreativ" teams won. Winners and prize-winners with diplomas and souvenirs from the branch administration