Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Munozara" intellektual o'yini bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining ijtimoiy tarmoqlardagi rasmiy sahifalarida talaba-yoshlarni bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish maqsadida ularning qobiliyati, iste‘dodini rivojlantirish, bilim olishga va yuksak ma‘naviyatli shaxs sifatida shakllantirishga yo‘naltirish, ularni har tomonlama hayotga tayyorlash, ijodkor, iste‘dodli yoshlarning ilmiy-ijodiy salohiyatini oshirishga qaratilgan “Munozara” intellektual o‘yini bo‘yicha e‘lon joylashtirildi.
Shu munosabat bilan 2023-yil 18-noyabr kuni Intellektual o‘yin 6 ta jamoa ishtirokida “Masofaviy ta‘lim an‘nanaviy ta‘limdan afzal” mavzusida o‘tkazildi.
Bilimdonlar o‘rtasida haqiqiy sog‘lom raqobat tarzida o’tkazilgan final boshqichida Murosasiz o‘tgan ushrashuv natijasiga ko’ra, 1-o‘rinni "Renessans" jamoasi, 2-o‘rinni "Buxgalterlar" jamoasi va 3-o‘rinni "Kreativ" jamoalari g‘oliblikni qo‘lga kiritdi. G‘olib va sovrindorlar filial ma‘muriyati tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan

В ФИЛИАЛЕ ПРОШЛА ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНАЯ ИГРА «ДЕБАТА»
Интеллектуальная игра «Дискуссия» прошла в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
На официальных страницах Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета в социальных сетях в целях содержательной организации свободного времени студентов и молодежи, развития их способностей и талантов, направления их на получение знаний и формирования их как высоконравственных личностей, подготовить их к жизни во всех аспектах, проявить творческий подход. Размещено объявление об интеллектуальной игре «Дискуссия», направленной на повышение научного и творческого потенциала талантливой молодежи.
В связи с этим 18 ноября 2023 года была проведена интеллектуальная игра с участием 6 команд на тему «Дистанционное образование лучше традиционного образования».
По итогам финального конкурса, проведенного в стиле настоящей здоровой конкуренции среди специалистов, по итогам матча команда «Ренессанс» заняла 1 место, команда «Бухгалтеры» - 2 место, а команда «Ренессанс» - 2 место. Команда «Бухгалтеры» заняла 3 место. Победу одержали команды «Креатив». Победители и призеры дипломами и сувенирами от администрации филиала.