Joriy yilning 10-noyabr sanasida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali 5234100 – Raqamli iqtisodiyot sirtqi taʼlim yoʻnalishi RIS-219 guruh talabalari “Elektron hukumat” fanidan olgan bilim va ko’nikmalarini amaliyotda qo’llash maqsadida UzTelekom Samarqand filialiga tashrif buyurishdilar. Amaliy mashg’ulot jarayonida Elektron hukumat tizimida olib borilayotgan jarayonlar, telekommunikatsiya sohasida yaratilgan imkoniyatlar va qulayliklar bilan tanishishdilar.
Amaliy mashg’ulot davomida UzTelekom Samarqand filiali rahbariyati tomonidan tashkilotda faoliyat yuritayotgan mavjud bo’lim va tizimlar, ularda olib borilayotgan amaliy ishlar to'g'risida to’liq ma’lumotlar berildi.

Студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета посетили Самаркандский филиал компании «Узтелеком».
10 ноября текущего года студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета 5234100 - Цифровая экономика заочной группы RIS-219 посетили Самаркандский филиал компании «УзТелеком» с целью применить на практике знания и навыки, полученные по предмету « Электронное правительство». В ходе прохождения практики они ознакомились с процессами, осуществляемыми в системе электронного правительства, возможностями и объектами, созданными в сфере телекоммуникаций.
В ходе прохождения практики руководство Самаркандского филиала «УзТелеком» предоставило полную информацию о существующих отделах и системах, действующих в организации, а также о проводимой в них практической работе.