Filialda "Tadbirkor bilan uchrashuv" tadbiri tashkil etildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida tadbirkorlar hamda talaba-yoshlar  bilan uchrashuv tashkil etildi.
Joriy yilning 7-noyabr kuni soat 11:00 da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Tadbirkor bilan uchrashuv" tadbiri doirasida "Knowledge Source" o'quv markazi, "Steel Max" hamda "Sam Steel Art" firmalari a'soschisi - Mo'minov Akmal To'lqinovich hamda Carducci brendi asoschisi, Frank Bernhard brend rahbari, Otel « Nizamov» asoschisi - Akmal Nizamov shuningdek, filial professor-o'qituvchilari hamda talaba-yoshlar ishtirokida trening tashkil etildi.
Treningda tadbirkorlar, o‘zlarining faoliyatini boshlash davridagi ilk qadamlari, sohada erishgan yutuqlari va hayotiy tajribalari, muvaffaqiyatga erishish sirlari, bo’lajak tadbirkor va iqtisodchilar uchun asqotadigan muhim tavsiyalarni berishdi.  Talaba yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollariga atroflicha javoblar olishdi.

В филиале организовано мероприятие «Встреча с предпринимателем»
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета была организована встреча с предпринимателями и студентами.
7 ноября текущего года в 11:00 в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета в рамках мероприятия «Встреча с предпринимателем» выступил основатель учебного центра «Источник знаний» «Стальной Макс». и фирмы «Сэм Стил Арт» - Моминов Акмаль Толкинович и основатель бренда Carducci, Франк Бернхард, руководитель бренда, Акмаль Низамов, основатель отеля Низамов, а также профессора и преподаватели отрасли, а также студенты и молодежь приняли участие в тренинге.
В ходе тренинга предприниматели дали важные рекомендации будущим предпринимателям и экономистам, их первые шаги в открытии своего дела, свои достижения и жизненный опыт, секреты успеха. Студенты получили подробные ответы на свои вопросы.