Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "El-yurt umidi" jamg'armasi faoliyati hamda mavjud stipendiyalar haqida taqdimot o'tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish Agentligi hamda “El-yurt umidi” jamg‘armasi tomonidan joriy yilning 26-oktabr kuni Jamg‘armaning 2023-yilgi 2-stipendiya tanlovlariga oid yangiliklarni keng targ‘ib etish hamda tanlovlarga iqtidorli va istiqbolli, ayniqsa respublika hududlaridan yosh mutaxassislarni jalb qilish maqsadida, ochiq stipendiya tanlovlarini o‘tkazish tartibi, ajratilgan kvotalar, ustuvor yo‘nalishlar va hujjatlarni topshirish tartibini tushuntirishga bag‘ishlangan onlayn amaliy-uslubiy seminar taqdimotiga asosan filialida Ilmiy-tadqiqotlar innovatsiyalar va ilmiy-pedagogik kadrlar tayyorlash bo‘limi boshlig‘i S.Abdivohidov tomonidan Mutaxassislarni xorijda tayyorlash va vatandoshlar bilan muloqot qilish bo‘yicha “El-yurt umidi” jamg‘armasining faoliyati hamda 2023 yilgi 2-ochiq stipendiya tanlovi to‘g‘risida filialning xorijiy davlatlarda bakalavriat, magistratura va doktorantura dasturlari asosida ta’lim olish istagida bo‘lgan talabalar, ilmiy izlanuvchilar va professor-o‘qituvchilar o‘rtasida taqdimot o‘tkazdi.
Taqdimot jarayonida 2021-yil “El-yurt umidi” jamg‘armasi tanlovida ishtirok etib Fransiya davlati Grenoble shahrining “Grenoble Alpes” universitetining magistratura yo‘nalishiga tavsiya etilgan Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining “Yashil iqtisodiyot va barqaror biznes” kafedrasi assistenti Nabiyev Nozim Orifjanovich o‘zining nutqida “El-yurt umidi” jamg‘armasining faoliyati va Fransiyadagi o‘qish jarayonlari haqida ma’lumot berdi.

At the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a presentation was held about the activities of the "El-yurt umidi" fund and the available scholarships.
Public Service Development Agency under the President of the Republic of Uzbekistan and the "El-Yurt Umid" Foundation on October 26 of this year to widely promote news about the Foundation's 2nd scholarship competition in 2023 and talented and promising candidates, especially in order to attract young specialists from the regions of the republic, based on the presentation of an online practical-methodical seminar dedicated to explaining the procedure for conducting open scholarship competitions, allocated quotas, priorities and the procedure for submitting documents by the head of the department S. Abdivohidov about the activities of the "El-Yurt Umid" fund for training specialists abroad and communication with compatriots and the 2nd open scholarship contest of 2023 for bachelor's and master's degrees of the branch in foreign countries and conducted a presentation among students, researchers and professors who wish to receive education on the basis of doctoral programs.
Nabiyev Nozim Orifzhanovich, assistant of the department of "Green economy and sustainable business" of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, who participated in the 2021 "El-Yurt Umid" competition of the "Grenoble Alpes" University of Grenoble, France, was recommended during the presentation. in his speech, he gave information about the activities of the "El-yurt umidi" fund and the study processes in France.