Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 3-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023-yil 3-noyabr kuni soat 15:30 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining 3-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiy atni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)ga asosan o‘quv jarayonini tashkillashtirish to‘g‘risida axborot- O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F.B.Axrorov.
- Taʼlim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarida o‘tilayotgan fanlarning o‘quv adabiyotlar bilan taʼminlanganlik holati va yangi o‘quv adabiyotlarini yaratish va chop etishni jadallashtirish to‘g‘risida axborot- O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov, ARM direktori J.Islamova, kafedra mudirlari.
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus ijrosini filialda taʼminlanishi holati haqida maʼlumot-Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Filialning 2024-yil reyting ko‘rsatkichlarini yaxshilash bo‘yicha vazifalar va bajarilishi zarur bo‘lgan ishlar to‘g‘risida axborot - Taʼlim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i I.M.Ganiyev.
- Yetakchi xorijiy universitetlar bilan xalqaro hamkorlikni, sheriklik munosabatlarini rivojlantirish, taʼlim faoliyatiga xorijiy mutaxassislar va o‘qituvchilarni jalb qilishning holati bo‘yicha axborot – Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X.Avezov
-Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev

Третье «заседание Совета» состоялось в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
3 ноября 2023 года в 15:30 в актовом зале корпуса «А» (ауд. 203) состоялось 3-е заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. В заседании принял участие директор филиала, профессор О.Муртазаев, а также ответственные сотрудники и профессора филиала.
- Сведения об организации учебного процесса на основе Программы мероприятий по коренному совершенствованию системы подготовки высококвалифицированных кадров в отрасли и развитию научной компетентности («Дорожная карта») - заместитель директора по воспитательной работе Ахроров Ф.Б.
- Сведения о состоянии обеспечения учебной литературой по предметам, преподаваемым по образовательным направлениям и специальностям и ускорению создания и издания новой учебной литературы - Бобомуродов З.С., начальник учебно-методического отдела, директор АРМ Исламова Ж., кафедра головы.
- Информация о состоянии реализации 5 важных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан в отрасли - Турдибековым Х.И., первым заместителем директора по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе.
- Информация о задачах и задачах, которые предстоит решить для улучшения рейтинговых показателей филиала на 2024 год - Ганиев И.М., начальник отдела контроля качества образования.
- Информация о состоянии развития международного сотрудничества и партнерских отношений с ведущими зарубежными вузами, привлечении иностранных специалистов и преподавателей к образовательной деятельности - Начальник управления международного сотрудничества Х.Авезов