Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 3-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023-yil 3-noyabr kuni soat 15:30 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining 3-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiy atni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)ga asosan o‘quv jarayonini tashkillashtirish to‘g‘risida axborot- O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari F.B.Axrorov.
- Taʼlim yo‘nalishlari va mutaxassisliklarida o‘tilayotgan fanlarning o‘quv adabiyotlar bilan taʼminlanganlik holati va yangi o‘quv adabiyotlarini yaratish va chop etishni jadallashtirish to‘g‘risida axborot- O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov, ARM direktori J.Islamova, kafedra mudirlari.
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus ijrosini filialda taʼminlanishi holati haqida maʼlumot-Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha direktorning birinchi o‘rinbosari X.I.Turdibekov.
- Filialning 2024-yil reyting ko‘rsatkichlarini yaxshilash bo‘yicha vazifalar va bajarilishi zarur bo‘lgan ishlar to‘g‘risida axborot - Taʼlim sifatini nazorat qilish bo‘lim boshlig‘i I.M.Ganiyev.
- Yetakchi xorijiy universitetlar bilan xalqaro hamkorlikni, sheriklik munosabatlarini rivojlantirish, taʼlim faoliyatiga xorijiy mutaxassislar va o‘qituvchilarni jalb qilishning holati bo‘yicha axborot – Xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X.Avezov
-Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev

The 3rd "Council meeting" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On November 3, 2023, at 3:30 p.m., the 3rd meeting of the Council of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics was organized in the meeting hall of the "A" building (room 203). The director of the branch, professor O. Murtazayev, as well as the responsible staff and professors of the branch took part in this meeting.
- Information on the organization of the educational process based on the program of measures for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training in the branch and the development of scientific competence ("Roadmap") - on educational work deputy director F.B. Akhrorov.
- Information on the state of providing educational literature for the subjects taught in the educational directions and specialties and the acceleration of the creation and publication of new educational literature - Z.S. Bobomurodov, head of the educational and methodological department, ARM director J.Islamova, department heads.
- Information about the state of implementation of 5 important initiatives put forward by the President of the Republic of Uzbekistan in the branch - Kh. I. Turdibekov, the first deputy director for youth issues and spiritual and educational affairs.
- Information on the tasks and tasks to be performed to improve the branch's 2024 rating indicators - I.M. Ganiyev, Head of the Education Quality Control Department.
- Information on the state of development of international cooperation and partnership relations with leading foreign universities, involvement of foreign experts and teachers in educational activities - Head of International Cooperation Department H.Avezov
- On approval of the amount of additional payment to academic staff - Deputy Director for Scientific Affairs and Innovations Z.Abdullayev