Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali startap tanlovlari g‘oliblari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Startap tanlovlari g‘oliblari bilan 2023-yil 28-oktabr sanasida filialning 101-A xonasi, ya’ni faollar zalida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvga Startap tanlovlarining bir necha bor g‘oliblari:
,,Elektron kutubxona” startap loyihasi asoschisi, android dasturchi Baxranov Ravshan,
,,Smart design - resin art” startap loyihasi asoschisi Xudoyberdiyeva Dinara, Mirzo Ulug‘bek nomidagi Samarqand davlat arxitektura va qurilish universiteti Qurilish fakulteti Qurilish materiallari va buyumlari ishlab chiqarish kafedrasi tayanch doktoranti, 2022-yil 13-may sanasida bo‘lib o‘tgan “Yangi asr iste’dotlari” Respublika ko‘rik tanlovi g‘olibi, 2022-yil avgust oyida bo‘lib o‘tgan “Innoweek – 2022” va “Texnoways” haftaligi qatnashchisi, 2022-yil 27-may sanasida Jizza politexnika institutida bo‘lib o‘tgan “Ilm qaldirg‘ochlari” Respublika ko‘rik tanlovi g‘olibi – Saidmurodova Sarvara Muzaffarovna qatnashdi.
Uchrashuvda savol-javoblar tashkil etilib, unda filialning Iqtisodiyot fakulteti iqtidorli va o‘zining startap g‘oyasini shakllantirmoqchi bo‘lgan talaba yoshlar o‘zlari o‘zlariniTDIU Samarqand filiali qiziqtirgan savollarga Startap tanlovlari g‘oliblari va professor-oְ'qituvchilardan javoblar olishdi.
Tadbirda filiali Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Abdullayev Zafar Hasanovich, Iqtidorli talabalarni ilmiy- tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyev, Iqtisodiyot fakulteti Yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosari Qo‘ziboyev Bahodir va bir qator professor o‘qituvchilar qatnashdi.

В филиале прошла церемония награждения
Была организована встреча с победителями конкурсов стартапов Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
28 октября 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета в кабинете 101-А филиала, то есть в зале активистов, была организована встреча с победителями конкурсов стартапов.
На встрече примут участие несколько победителей стартап-конкурсов:
Бахранов Равшан, основатель стартап-проекта «Электронная библиотека», андроид-программист,
Худойбердиева Динара, основатель стартап-проекта «Smart design – смоляное искусство», докторант строительного факультета кафедры «Производство строительных материалов и изделий» Самаркандского государственного университета архитектуры и строительства имени Мирзо Улугбека, состоявшееся 13 мая 2022 27 мая 2022 года в Джиззинском политехническом институте была представлена ​​победительница республиканского конкурса «Таланты нового века», участница проведённых в августе 2022 года «Innoweek-2022» и «Technoways». победитель республиканского конкурса «Ласточки науки».
На встрече была организована сессия вопросов и ответов, где талантливые студенты экономического факультета филиала, желающие сформировать собственную стартап-идею, получили ответы от победителей Стартап-конкурсов и профессоров-преподавателей на вопросы ТДИУ Самарканд ветвь.
Абдуллаев Зафар Гасанович, заместитель директора филиала по научной работе и инновациям, Борибоев Дж., заведующий отделом организации научно-исследовательской деятельности талантливых студентов, заместитель декана по работе с молодежью экономического факультета, Козибоев Бахадир и приняли участие профессора и преподаватели.