Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali startap tanlovlari g‘oliblari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Startap tanlovlari g‘oliblari bilan 2023-yil 28-oktabr sanasida filialning 101-A xonasi, ya’ni faollar zalida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvga Startap tanlovlarining bir necha bor g‘oliblari:
,,Elektron kutubxona” startap loyihasi asoschisi, android dasturchi Baxranov Ravshan,
,,Smart design - resin art” startap loyihasi asoschisi Xudoyberdiyeva Dinara, Mirzo Ulug‘bek nomidagi Samarqand davlat arxitektura va qurilish universiteti Qurilish fakulteti Qurilish materiallari va buyumlari ishlab chiqarish kafedrasi tayanch doktoranti, 2022-yil 13-may sanasida bo‘lib o‘tgan “Yangi asr iste’dotlari” Respublika ko‘rik tanlovi g‘olibi, 2022-yil avgust oyida bo‘lib o‘tgan “Innoweek – 2022” va “Texnoways” haftaligi qatnashchisi, 2022-yil 27-may sanasida Jizza politexnika institutida bo‘lib o‘tgan “Ilm qaldirg‘ochlari” Respublika ko‘rik tanlovi g‘olibi – Saidmurodova Sarvara Muzaffarovna qatnashdi.
Uchrashuvda savol-javoblar tashkil etilib, unda filialning Iqtisodiyot fakulteti iqtidorli va o‘zining startap g‘oyasini shakllantirmoqchi bo‘lgan talaba yoshlar o‘zlari o‘zlariniTDIU Samarqand filiali qiziqtirgan savollarga Startap tanlovlari g‘oliblari va professor-oְ'qituvchilardan javoblar olishdi.
Tadbirda filiali Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Abdullayev Zafar Hasanovich, Iqtidorli talabalarni ilmiy- tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo‘limi boshlig‘i J.Bo‘riboyev, Iqtisodiyot fakulteti Yoshlar masalalari bo‘yicha dekan o‘rinbosari Qo‘ziboyev Bahodir va bir qator professor o‘qituvchilar qatnashdi.

A meeting was organized with the winners of startup contests of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
On October 28, 2023, a meeting was organized with the winners of Startup contests at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, in room 101-A of the branch, that is, in the hall of activists.
Several winners of Startup contests will attend the meeting:
Bakhranov Ravshan, founder of the "Electronic Library" startup project, android programmer,
Khudoyberdiyeva Dinara, the founder of the "Smart design - resin art" start-up project, a doctoral student of the Faculty of Construction, Department of Construction Materials and Products Production, Mirzo Ulugbek Samarkand State University of Architecture and Construction, held on May 13, 2022 The winner of the "Talents of the New Century" Republican competition, the participant of "Innoweek - 2022" and "Technoways" held in August 2022, was presented at Jizza Polytechnic Institute on May 27, 2022. Saidmuradova Sarvara Muzaffarovna, the winner of the "Swallows of Science" republic competition, took part.
A question-and-answer session was organized at the meeting, where talented students of the Faculty of Economics of the branch who wanted to form their own startup idea received answers from the winners of Startup contests and professors-teachers to the questions of TDIU Samarkand branch.
Abdullayev Zafar Hasanovich, deputy director of the branch for scientific affairs and innovations, J. Boriboyev, head of the department for organizing scientific and research activities of talented students, deputy dean for youth affairs of the Faculty of Economics, Ko' ziboyev Bahadir and a number of professors and teachers participated.