Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Men o'zimni tahlil qilaman" nomli trening o'tkazildi.
2023-yilning 27-oktyabrida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi Oripov Zarifbay tomonidan, Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti 1-bosqich talabalari bilan talabaning individual psixologik pasportini shakllantirish va ularda o'quv motivini oshirish maqsadida "Temperament" testi, "Men o'zimni tahlil qilaman" nomli psixologik treninglari o'tkazildi.
O'tkazilgan psixologik treninglar baxt, shukronalik hissini shakllantirish, qadriyatlarni mustahkamlash, o'ziga boʼlgan ishonch hissini uyg'otish, oʼquv dasturlarini egallashga qiynalayotgan talabalarga psixologik yordam berish va talabalarni yaxshilik qilishga oʻrgatish, kayfiyatlarini koʻtarish, bir-biriga hurmat, mehr-oqibat tuygʻularini shakllantirish va maʼnaviy hayotimizni yanada yuksaltirish, talabalar o‘rtasida nohush holatlarni oldini olish, guruhda ijobiy muhitni barqarorlashtirish, talabalarda emotsional ruhiy zo‘riqishni bartaraf etish maqsadida tashkil etildi. Suhbat jarayonida talabalar o'zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javoblar oldi.

Тренинг «Я анализирую себя» прошел в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
27 октября 2023 года Орипов Зарифбай, психолог Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, провел тест «Темперамент» со студентами 1 ступени факультета учета и финансов с целью формирования индивидуального психологического паспорта. студента и повысить его учебную мотивацию.Проведены психологические тренинги «Я буду анализировать».
Проведенные психологические тренинги направлены на создание чувства счастья, благодарности, укрепление ценностей, воспитание чувства уверенности в себе, оказание психологической поддержки студентам, которые с трудом осваивают образовательные программы, и научение студентов делать добро, поднимая им настроение, и воспитание чувства уважения и доброты друг к другу.Он был организован в целях формирования и дальнейшего совершенствования нашей духовной жизни, предотвращения неосознанных ситуаций среди студентов, стабилизации позитивной атмосферы в группе, устранения эмоционального напряжения у студентов. В ходе собеседования студенты получили ответы на все интересующие их вопросы.
Во встрече приняли участие отраслевой психолог Орипов Зарифбай, консультант по образованию Садинов Азизбек и студенты.