TDIU Samarkand filialida sirtqi bo‘lim talabalari uchun yakuniy ...
Yakuniy nazorat o‘tkazishdan oldin, filialning korrupsiyaga qarshi kurash «Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi bosh mutaxassisi A.Axmedov, fakultet dekani A.Tanievlar talabalar bilan suhbat o‘tkazdilar.
suhbatda, o‘tkazilayotgan yakuniy nazorat sinovlari jarayonida korrupsiya va ta’magirlik kabi salbiy illatlarga yo‘l qo‘ymaslik  hamda filialning  korrupsiyaga qarshi kurash bo‘limining  bot kanali,  ishonch telefonlari to‘g‘risida ma’lumot  berildi.
Korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlar, korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni aniqlash, ularga chek qo‘yish, javobgarlikning muqarrarligi kabi jihatlar to‘g‘risida ham yig‘ilish ishtirokchilariga batafsil tushuntirib o‘tildi. Tug‘ilishi mumkin bo‘lgan savollar bilan filialning korrupsiyaga qarshi kurash «Komplaens nazorat» bo‘limiga shaxsan, yoki   anonim  murojaat etishlari mumkinligi uqtirildi.

Перед проведением итоговой проверки главный специалист отдела управления антикоррупционной системой «Комплаенс-контроль» филиала А.Ахмедов и декан факультета А.Таниев провели беседу со студентами.
В ходе интервью была дана информация о бот-канале и горячих линиях антикоррупционного отдела филиала, для предотвращения негативных пороков, таких как коррупция и хищения во время итоговых контрольных испытаний.
Участникам встречи также подробно разъяснили меры по предотвращению коррупции, выявлению коррупционных правонарушений, пресечению их, а также неотвратимости ответственности. Сообщено, что с возможными вопросами они могут обратиться в отдел антикоррупционного «Комплаенс-контроля» филиала лично или анонимно.