Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Ochiq eshiklar kuni" tadbiri bo'lib o'tdi.
2023-yil 26-oktyabr kuni filialga “Ochiq eshiklar kuni” tadbiri doirasida Samarqand shahridagi Samarqand turizm va madaniy meros texnikumi, Samarqand axborot texnologiyalari texnikumi, Samarqand veterinariya meditsina texnikumi va boshqa talabalar hamda o’qituvchilar tashrif buyurishdi. "Buxgalteriya hisobi va moliya" fakulteti dekani, jamoatchilik kengashi a‘zolari, marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi xodimlari, yoshlar bilan ishlash, ma‘naviyat va ma‘rifat bo‘limi, professor-o‘qituvchilar, ta‘lim-tarbiya maslahatchilari tomonidan filialda mavjud ta‘lim yo‘nalishlari, talabalarga yaratib berilgan shart-sharoitlar, imkoniyatlar va talabalarning turli sohalarda erishgan yutuqlari haqida ma‘lumotlar berildi. Filialga tashrif buyurgan talabalar IT-PARK, zamonaviy kutubxona, laboratoriya xonalari bilan yaqindan tanishishdi. Talabalarni qiziqtirgan ta‘lim sohasidagi xalqaro aloqalar va qo‘shma ta‘lim dasturlari bo‘yicha ma‘lumotlarga ega bo‘lishdi. Ochiq eshiklar kunida ishtirok etganlar tadbir o‘zgacha kayfiyatda, ma‘lumotlarga boy amaliy tadbirlardan biri bo‘lganligini alohida ta‘kidlab o‘tishdi. Maʼlumot o‘rnida aytish kerakki, filialga tashrif buyurgan talabalar bilan bu kabi uchrashuvlar, tadbirlar davomli bo‘lishi rejalshtirilgan.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошло мероприятие «День открытых дверей».
26 октября 2023 года в рамках мероприятия «Дни открытых дверей» филиал посетили Самаркандский техникум туризма и культурного наследия, Самаркандский техникум информационных технологий, Самаркандский ветеринарно-медицинский техникум и другие студенты и преподаватели. Декан факультета «Учет и финансы», члены общественного совета, сотрудники кафедры маркетинга и студенческой практики, кафедры работы с молодежью, духовности и просветительства, профессорско-преподавательский состав, образование и обучение Консультанты предоставили информацию о образовательные направления, имеющиеся в филиале, условия и возможности, созданные для студентов, достижения студентов в различных областях. Студенты, посетившие филиал, познакомились с IT-ПАРКом, современной библиотекой и лабораторными кабинетами. Студенты получили информацию о международных связях и совместных образовательных программах в сфере образования. Принявшие участие в дне открытых дверей подчеркнули, что мероприятие стало одним из практических мероприятий с особой атмосферой и информативным наполнением. Следует отметить, что подобные встречи и мероприятия со студентами, посетившими филиал, планируется продолжить.