Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali mas'ul xodimlari tomonidan talabalar yashash sharoitlari o'rganilmoqda.
TDIU Samarqand filiali "Buxgalteriyaga hisobi va moliya" fakulteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari - L.Eshonqulov, ta'lim-tarbiya maslahatchisi - B. Abloqulovlar ijara xonadonlarida istiqomat qilayotgan ikkinchi hamda uchinchi bosqich talabalari ijara xonadonlariga tashrif buyurishdi.
L.Eshonqulov talabalar yashash tarzi bilan tanishib, kuz-qish mavsumiga tayorgarliklarini ko'zdan kechirib, ularga elektr-energiya hamda gazdan oqilona foydalanish, xavfsizlik qoidalariga rioya qilish borasida tavsiyalar berib o’tdi.

Living conditions of branch students living in rented accommodation ...
The living conditions of students are being studied by the responsible staff of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
L. Eshonkulov, deputy dean for work with young people, TDIU Samarkand branch, "Accounting and Finance" faculty, B. Ablokhulov, educational consultant, visited the second and third stage students living in rented apartments.
L. Eshankulov got acquainted with the way of life of the students, reviewed their preparations for the autumn-winter season, gave them recommendations on the rational use of electricity and gas, and compliance with safety rules.