Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali mas'ul xodimlari tomonidan talabalar yashash sharoitlari o'rganilmoqda.
TDIU Samarqand filiali "Buxgalteriyaga hisobi va moliya" fakulteti yoshlar bilan ishlash bo‘yicha dekan o‘rinbosari - L.Eshonqulov, ta'lim-tarbiya maslahatchisi - B. Abloqulovlar ijara xonadonlarida istiqomat qilayotgan ikkinchi hamda uchinchi bosqich talabalari ijara xonadonlariga tashrif buyurishdi.
L.Eshonqulov talabalar yashash tarzi bilan tanishib, kuz-qish mavsumiga tayorgarliklarini ko'zdan kechirib, ularga elektr-energiya hamda gazdan oqilona foydalanish, xavfsizlik qoidalariga rioya qilish borasida tavsiyalar berib o’tdi.

Условия проживания студентов изучаются ответственными сотрудниками Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
Самаркандский филиал ТДИУ, факультет «Учет и финансы», заместитель декана по работе с молодежью – Эшонкулов Л., консультант по образованию – Аблохловов Б. посетили студентов второго и третьего курсов, проживающих на съемных квартирах.
Л.Эшанкулов ознакомился с бытом студентов, рассмотрел их подготовку к осенне-зимнему сезону, дал им рекомендации по рациональному использованию электроэнергии и газа, соблюдению правил безопасности.