Ijarada istiqomat qilayotgan filial talaba-yoshlari yashash sharoitlari o'rganilmoqda
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali mas'ul xodimlari tomonidan talabalar yashash sharoitlari o'rganilmoqda.
TDIU Samarqand filiali "Iqtisodiyot" fakulteti dekani PhD G'.Ibragimov, fakultet yoshlar masalalari bo'yicha dekan o'rinbosari PhD Qo'ziboyev Boxodir va 1-kurs guruh tyutori Sh. Umirzoqovlar 1-kurs Iqtisodiyot, Raqamli iqtisodiyot, Qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti yo'nalishi talabalarining ijara yashash xonadoni holatini o'rganishdi.
Fakultet dekani  PhD G'.Ibragimov talabalar yashash tarzi bilan tanishar ekan, ularga elektr-energiya hamda gazdan oqilona foydalanish, xavfsizlik qoidalariga rioya qilish borasida tavsiyalar berib o’tdi.

Условия проживания студентов изучаются ответственными сотрудниками Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
ТДИУ Самаркандский филиал Декан факультета «Экономика» Ибрагимов Г.К., к.ф.н., заместитель декана факультета по работе с молодежью Козибоев Боходир к.ф.н. и куратор группы 1 курса Ш. Умирзаковы изучили состояние арендного жилья студентов 1 курса «Экономика», «Цифровая экономика», «Экономика сельского хозяйства».
Декан факультета, к.т.н. Ибрагимов Г.Н., знакомясь с бытом студентов, дал им рекомендации по рациональному использованию электроэнергии и газа, соблюдению правил безопасности.