Ijarada istiqomat qilayotgan filial talaba-yoshlari yashash sharoitlari o'rganilmoqda
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali mas'ul xodimlari tomonidan talabalar yashash sharoitlari o'rganilmoqda.
TDIU Samarqand filiali "Iqtisodiyot" fakulteti dekani PhD G'.Ibragimov, fakultet yoshlar masalalari bo'yicha dekan o'rinbosari PhD Qo'ziboyev Boxodir va 1-kurs guruh tyutori Sh. Umirzoqovlar 1-kurs Iqtisodiyot, Raqamli iqtisodiyot, Qishloq xo'jaligi iqtisodiyoti yo'nalishi talabalarining ijara yashash xonadoni holatini o'rganishdi.
Fakultet dekani  PhD G'.Ibragimov talabalar yashash tarzi bilan tanishar ekan, ularga elektr-energiya hamda gazdan oqilona foydalanish, xavfsizlik qoidalariga rioya qilish borasida tavsiyalar berib o’tdi.

The living conditions of students are being studied by the responsible staff of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics.
TDIU Samarkand Branch Dean of the "Economics" Faculty G'. Ibragimov PhD, Deputy Dean of the Faculty for Youth Affairs Koziboyev Bohodir PhD and 1st year group tutor Sh. The Umirzakovs studied the condition of the rental housing of students of the 1st year Economics, Digital Economy, Agricultural Economics.
Dean of the faculty G. Ibragimov, PhD, while getting acquainted with the way of life of the students, gave them recommendations on the rational use of electricity and gas, compliance with safety rules.