Filial talaba-yoshlari joylarda amaliyotda bo'lishdi
O‘zbekiston respublikasi Prezidentining 2019 yil 8-oktabrdagi “O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g’risida”gi PF-5847-son farmoni, ta’limning ishlab chiqarish korxonalari va ilmiy tadqiqot institutlari bilan o‘zaro manfaatli hamkorligini yo‘lga qo‘yish topshirig’i berilgan.
2023-yil 19 oktyabr-kuni Raqamli iqtisodiyot taʼlim yoʻnalishi 3 va 4 bosqich talabalari,  professor-oʻqituvchilar, marketing va talabalar amaliyoti boʻlimi xodimlari “SIYOB GROUP COMPANIES”, “Pure milky”, “Maroqand Sifatli Tekstil”, “Maroqand Paxta zavodi”, “Pet Agro Oil”ga  tashrif buyurdi.  RI-121, RI-320 guruh talabalari “Raqamli biznes transformatsiya”, “Elektron biznes tizimlar” fani bo’yicha  bilim va ma’lumotlar olishdi. Bo‘lajak tadbirkor,  iqtisodchilar uchun kompaniya faoliyati,  muvaffaqiyatga erishish sirlari, bozor talabiga mos iste’mol tovarlari ishlab chiqarish va sotish bo‘yicha muhim tavsiyalarni berdi. “SIYOB GROUP COMPANIES” xolding ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish kompaniya brendlari, unda ishlayotgan xodimlar, tovar aylanmasi, eksport hajmi haqida taqdimoti namoyish qilindi. Kompaniya 1999 yilda tashkil topgan bo‘lib, kompaniya “SIYOB B” deb nomlangan, asoschisi Baxtiyor Marupov. 24 yil davomida butun O‘zbekiston bo‘yicha ichki bozor uchun iste’mol mahsulotlarini ishlab chiqarib va qo‘shni davlatlarga eksport bilan shug’ullanib kelayotgan yirik kompaniyalardan biri hisoblanadi. Kompaniyalar guruhiga “Pure Milky”, “Pet Agro Oil”, “SIYOB FERMA”, “Siyob Agromash Texnik”, “Sam Plast”, “Ilonsoy Lomann Parranda”, “Afrosiyob Jeans”, “Maroqand Sifatli Tekstil”, “Maroqand Paxta zavodi” kabi tashkilot va brendlar kiradi. Bitiruvchi talabalarni biznesning turli sohalarida ishlashga va amaliyot (stajirovka) o‘tishga taklif qildi, yo‘lishlariga mos ravishda test sinovlari tashkil qilindi.  Kelajakda nafaqat professional rivojlanish, balki shaxsiy o‘sish uchun ham imkoniyat yaratilishi ta’kidlandi.

Students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics conducted internships.
Decree No. PF-5847 of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 8, 2019 "On approval of the concept of development of the higher education system of the Republic of Uzbekistan until 2030", with educational production enterprises and scientific research institutes tasked with establishing mutually beneficial cooperation.
On October 19, 2023, students of the 3rd and 4th stages of Digital Economy education, professors, marketing and student practice department employees "SIYOB GROUP COMPANIES", "Pure Milky", "Marokand Sifatli Tekstil", "Marokand Cotton Factory", Visited "Pet Agro Oil". RI-121, RI-320 group students received knowledge and information on "Digital Business Transformation", "Electronic Business Systems". He gave important recommendations for future entrepreneurs and economists on company activity, secrets of success, production and sale of consumer goods in line with market demand. "SIYOB GROUP COMPANIES" holding presented a presentation about the brands of the multi-industry production company, employees working in it, turnover, export volume. The company was founded in 1999, the company was called "SIYOB B", the founder was Bakhtiyor Marupov. For 24 years, it is one of the largest companies producing consumer products for the domestic market and exporting them to neighboring countries throughout Uzbekistan. The group of companies includes "Pure Milky", "Pet Agro Oil", "SIYOB FERMA", "Siyob Agromash Technik", "Sam Plast", "Ilonsoy Lomann Parranda", "Afrosiyob Jeans", "Marokand Sifatli Tekstil", "Marokand Cotton Factory". ” include organizations and brands. Graduated students were invited to work in various areas of business and undergo internships, tests were organized in accordance with their careers. It was noted that in the future, opportunities will be created not only for professional development, but also for personal growth.