Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 25-maydagi 3/15-4/1-1449- sonli xatiga asosan 2023 – yil 18 – oktabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Ilm-fan va ta’lim-tarbiyani rivojlantirish fondi tomonidan ,,Ziyo Forum” tadbiri tashkil etildi. Ushbu tadbirga taklif etilgan mehmonlar: Xaitmuxammedov Olimjon - Ilm-fan va ta’lim-tarbiyani rivojlantirish fondi direktori o’rinbosari, Bozarov Sirojiddin - Ilm-fan va ta’lim-tarbiyani rivojlantirish fondi matbuot kotibi, axborot xizmati boshlig’i, G’afurov Akobir - ,,Avlod media” loyihasi asoschisi hamda boshlig’i, shuningdek tadbirda filial professor-o'qituvchilari hamda talaba-yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbirni filiali Iqtidorli talabalarnining ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'lim boshlig'i - Bo'riboyev Jonibek kirish so'zi bilan boshlab bergan bo'lsa, tadbir davomida forumga tashrif buyurgan mehmonlardan talaba-yoshlar kelgusidagi startap loyihalar doirasidagi bilim va ko'nikmalar xususida ma'lumotlar olishdi.
Tadbir so'ngida forum tashkilotchilari tomonidan esdalik sovg'alari faol ishtirok etgan talaba-yoshlarga taqdim etildi.

В филиале организован форум
Мероприятие «Зиё Форум» было организовано в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
Согласно письму Министерства высшего образования, науки и инноваций № 3/15-4/1-1449 от 25 мая 2023 года, 18 октября 2023 года Наука и образование будут проводиться в Самаркандском филиале Ташкентского Государственный экономический университет.Мероприятие «Зиё Форум» было организовано Фондом развития. На мероприятие приглашены гости: Хайтмухамедов Олимжон – заместитель директора Фонда развития науки и образования, Бозаров Сироджиддин – пресс-секретарь Фонда развития науки и образования, руководитель информационной службы, Г'Афуров Акобир – основатель и руководитель «Авлод медиа». проекта, а также профессорско-преподавательский состав и студенты филиала приняли участие в мероприятии.
Со вступительной речью мероприятие открыл Борибоев Джонибек, начальник отдела организации научно-исследовательской деятельности филиала, получил информацию.