Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sportning voleybol turidan musobaqa bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 30-avgustdagi 101-sonli bayoni hay’atining kengaytirilgan yig’ilishi ijrosini ta’minlash maqsadida “Talabalar ligasi” shaxmat, futbol, basketbol, voleybol va stol tennisi sport musobaqalariga start berilmoqda. Ushbu musobaqalar 2023-yil 18-sentyabrdan 16-dekabrgacha bo'lib o'tishi belgilangan. Ushbu grafikka asosan, 2023-yil 9-oktyabrdan basketbol musobaqasiga start berilgan edi. Toshkent davlat iqtidosiyot universiteti Samarqand filialida "Besh tashabbus olimpiadasi" hamda "Talabalar ligasi" sport musobaqasida sportning voleybol turidan o’gil bolalar oʻrtasida gʻoliblar aniqlandi.
Oʻgʼil bolalar jamoasi oʻrtasida
1-oʻrin BI-220 (4-kurs) jamoasi
2-oʻrin BI-121(3-kurs) jamoasi
3-oʻrin RI-221(3-kurs) jamoalar oʻrinlarni egallashdi.
Gʻolib jamoalar filial direktorining qimmatbaho sovgʻalari va esdalik sovgʻalari (Besh tashabbus olimpiadasi barcha yoʻnalishlari yakuni) bilan taqdirlanadi.

В филиале прошел баскетбольный турнир спартакиады «Студенческая лига».
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошли соревнования по волейболу.
В целях обеспечения реализации расширенного заседания комитета Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан №101 от 30 августа 2023 года в «Студенческой лиге» по шахматам, футболу, баскетболу, волейболу и начинаются спортивные соревнования по настольному теннису. Эти соревнования планируется провести с 18 сентября по 16 декабря 2023 года. Согласно этому графику баскетбольный турнир стартовал 9 октября 2023 года. В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета определились победители спортивных соревнований «Олимпиада пяти инициатив» и «Студенческая лига» в разряде волейбол среди юношей.
Между командой мальчиков
1 место БИ-220 (4 курс) команда
2 место БИ-121 (3 курс) команда
3 место заняли команды РИ-221 (3 курс).
Команды-победители будут награждены ценными подарками и сувенирами от директора филиала (завершение всех направлений Олимпиады пяти инициатив).