Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida sportning voleybol turidan musobaqa bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 30-avgustdagi 101-sonli bayoni hay’atining kengaytirilgan yig’ilishi ijrosini ta’minlash maqsadida “Talabalar ligasi” shaxmat, futbol, basketbol, voleybol va stol tennisi sport musobaqalariga start berilmoqda. Ushbu musobaqalar 2023-yil 18-sentyabrdan 16-dekabrgacha bo'lib o'tishi belgilangan. Ushbu grafikka asosan, 2023-yil 9-oktyabrdan basketbol musobaqasiga start berilgan edi. Toshkent davlat iqtidosiyot universiteti Samarqand filialida "Besh tashabbus olimpiadasi" hamda "Talabalar ligasi" sport musobaqasida sportning voleybol turidan o’gil bolalar oʻrtasida gʻoliblar aniqlandi.
Oʻgʼil bolalar jamoasi oʻrtasida
1-oʻrin BI-220 (4-kurs) jamoasi
2-oʻrin BI-121(3-kurs) jamoasi
3-oʻrin RI-221(3-kurs) jamoalar oʻrinlarni egallashdi.
Gʻolib jamoalar filial direktorining qimmatbaho sovgʻalari va esdalik sovgʻalari (Besh tashabbus olimpiadasi barcha yoʻnalishlari yakuni) bilan taqdirlanadi.

The basketball tournament of the "Student League" sports competition ...
A volleyball competition was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
In order to ensure the implementation of the expanded meeting of the committee of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan No. 101 of August 30, 2023, the "Student League" chess, football, basketball, volleyball and table tennis sports competitions are starting. These competitions are scheduled to take place from September 18 to December 16, 2023. Based on this schedule, the basketball tournament was started on October 9, 2023. The winners of the "Five Initiatives Olympiad" and "Student League" sports competitions in the volleyball category among boys were determined at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Between the boys' team
1st place BI-220 (4th year) team
2nd place BI-121 (3rd year) team
3rd place RI-221(3rd year) teams took the places.
The winning teams will be awarded with valuable gifts and souvenirs from the branch director (the end of all directions of the Olympiad of Five Initiatives).