2023-yilning 12-oktyabrida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali psixologi Oripov Zarifbay tomonidan, Buxgalteriya hisobi va moliya fakulteti 1-bosqich talabalari bilan “Men tanlagan kasb" mavzusida psixologik mashg'ulot hamda "Temperament tipini aniqlash" metodikasi o'tkazildi.
Uchrashuvda  yoshlarning  kasb tanlashdagi qiziqishlari va hozirgi kunda kasb tanlashdagi imkoniyatlar haqida suhbatlashildi. Uchrashuv davomida talabalar bilan qiziqarli psixologik trening mashg'ulotlari o‘tkazildi.
Uchrashuvda filial psixologi Oripov Zarifbay, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshlig’i Yuldashev To’ramurod, Ta'lim-tarbiya maslahatchisi Sadinov Azizbek hamda talabalar qatnashdilar.

An event on the topic "My chosen profession" was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On October 12, 2023, psychologist Oripov Zarifbay of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics conducted a psychological training on the topic "My chosen profession" and the method "Determining the type of temperament" with students of the 1st stage of the Faculty of Accounting and Finance.
At the meeting, they talked about the interests of young people in choosing a profession and the opportunities in choosing a profession today. During the meeting, interesting psychological training sessions were held with the students.
Branch psychologist Oripov Zarifbay, Head of the Youth Work, Spirituality and Enlightenment Department Yuldashev Toramurod, Education Consultant Sadinov Azizbek and students took part in the meeting.