TDIU Samarqand filiali "Xotin-qizlar maslahat kengashi" tashabbusi bilan talaba-qizlar ishtirokida yig'ilish tashkil etildi.
Joriy yilning 2023 yil 13 sentyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan o’tkazilgan "Qizlarjon klubi" faoliyatini takomillashtirish maqsadida seminar trening tashkil etildi. Ushbu seminar orqali talaba qizlarni axloqiy va estetik madaniyatini, ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni kasb-hunarga yo’naltirish yuzasidan yangi o’quv yilidagi tashkiliy masalalar bo’yicha ko’rsatmalar berildi.

A meeting was organized with the participation of female students at the initiative of TDIU Samarkand branch "Women's Advisory Council".
On September 13, 2023, a seminar training was organized to improve the activities of the "Girls' club" held at the initiative of the Women's Advisory Council of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics. Through this seminar, instructions were given on the organizational issues of the new academic year in order to increase the moral and aesthetic culture, socio-political activity of female students, and guide them to the profession.