TDIU Samarqand filiali "Xotin-qizlar maslahat kengashi" tashabbusi bilan talaba-qizlar ishtirokida yig'ilish tashkil etildi.
Joriy yilning 2023 yil 13 sentyabr kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Xotin-qizlar maslahat kengashi tashabbusi bilan o’tkazilgan "Qizlarjon klubi" faoliyatini takomillashtirish maqsadida seminar trening tashkil etildi. Ushbu seminar orqali talaba qizlarni axloqiy va estetik madaniyatini, ijtimoiy-siyosiy faolligini oshirish, ularni kasb-hunarga yo’naltirish yuzasidan yangi o’quv yilidagi tashkiliy masalalar bo’yicha ko’rsatmalar berildi.

По инициативе Самаркандского филиала ТДИУ «Женский консультативный совет» с участием студенток была организована встреча.
13 сентября 2023 года был организован семинар-тренинг по совершенствованию деятельности «Девичьего клуба», проводимый по инициативе Женского консультативного совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. В рамках данного семинара были даны указания по организационным вопросам нового учебного года в целях повышения нравственной и эстетической культуры, общественно-политической активности студенток, ориентации их в профессию.