2024-2025 o‘quv yili uchun Germaniya, Latviya va ...
1️⃣-BOSQICH - TDIU Samarqand filiali va xorijiy hamkor oliy ta’lim tashkiloti bilan kelishilgan holda:
BAKALAVRIAT uchun
✅“Iqtisodiyot (Barqaror iqtisodiyot va hududiy rivojlanish)” yo‘nalishiga Matematika fanidan;
✅“Raqamli iqtisodiyot (Bachelor in Business Administration)” yo‘nalishiga Matematika fanidan;
“Buxgalteriya hisobi va audit (Bachelor of Business Administration in Accounting)” yo‘nalishiga Matematika fanidan.
⛔️ 1-bosqich imtihoni og'zaki shaklida o‘tkaziladi. Maksimal ball 100 ball.
MAGISTRATURA uchun
Qo'shma ta'lim dasturlariga kirish imtihonlari uchun NAMUNAVIY TEST TOPSHIRIQLARI:
Ingliz tili
Nemis tili
Matematika
Biologiya
❇️ “Iqtisodiyot (Master of Business Administration in Islamic Banking)” yo‘nalishiga Mutaxassislik fanidan og‘zaki imtihon o‘tkaziladi.
2️⃣-BOSQICH - 1-bosqichda kirish imtihonlarida to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ballning kamida 30% ini to‘plagan abituriyentlar Bilim va malakalarni baholash agentligi www.dtm.uz (avvalgi DTM) tomonidan olinadigan imtihonda qatnashishlari mumkin. Imtihon Chet tili fanidan test shaklida bo‘ladi.
⚠️ 2-bosqichda Сhet tili bo‘yicha kirish imtihonlarida to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ballning kamida 30% ini to‘plagan abituriyentlar qo‘shma ta’lim dasturi bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovda ishtirok etadilar.
Bakalavriat bo‘yicha kamida В1 darajada, magistratura bo‘yicha kamida В2 darajadagi milliy yoki unga tenglashtirilgan xalqaro sertifikatga ega talabalar 2-bosqich imtihonidan ozod etiladi va ularga maksimal ball beriladi.
2 ta bosqichda to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ball - 130 ball. TDIU Samarqand filialidagi qo‘shma ta’lim dasturi bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovda ishtirok etish uchun abituriyentlar 1️⃣-bosqichda 100 balldan kamida 30 ball, 2️⃣-bosqichda 30 balldan kamida 9 ball to‘plashlari lozim.
Magistratura qo‘shma ta’lim dasturi uchun 1-bosqich imtihon savollari
Manzil: TDIU Samarqand filiali, Professorlar ko‘chasi, 51-uy.
TDIU Samarqand filiali "Xorijiy oliy ta’lim muassasalari bilan hamkorlikdagi qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish” bo‘limi

Онлайн-прием будет закрыт 10 сентября 2023 г. (в этот день также можно подать заявку до 23:59).
1️⃣-ЭТАП - по согласованию с Самаркандским филиалом ТДИУ и зарубежной партнерской организацией высшего образования:
Для БАКАЛАВРА
✅Математика и биология к курсу «Экономика (управление продовольственными системами)»;
«Информационные системы и технологии (Цифровой менеджмент и устойчивое развитие)» по специальности «Математика»;
«Экономика (Устойчивая экономика и региональное развитие)» по математике;
✅ «Цифровая экономика (бакалавр делового администрирования)» по математике;
⛔️Экзамен 1-го этапа проводится в устной форме. Максимальная оценка – 100 баллов.
Для магистратуры
❇️Пройдёт устный экзамен по направлению «Экономика (Магистр делового администрирования в исламском банкинге)».
2️⃣-ЭТАП - В экзамене, проводимом Агентством по оценке знаний и навыков www.dtm.uz (ранее DTM), могут участвовать абитуриенты, набравшие не менее 30% от максимально возможных баллов на вступительных экзаменах на 1 этапе. Экзамен проводится в форме теста по иностранному языку.
⚠️В конкурсе, проводимом по программе совместного обучения, будут участвовать абитуриенты, набравшие не менее 30% от максимально возможного количества баллов на вступительных экзаменах по шетскому языку на 2 этапе.
Студенты с национальным или эквивалентным международным сертификатом уровня не ниже V1 для бакалавриата и не ниже уровня V2 для магистратуры освобождаются от экзамена 2-го этапа и получают максимальные баллы.
Максимальный балл, который можно набрать за 2 этапа, составляет 130 баллов. Для участия в конкурсе по программе совместного образования в Самаркандском филиале ТДИУ абитуриентам необходимо набрать не менее 30 баллов из 100 на 1-м этапе и не менее 9 из 30 на 2-м этапе.
Экзаменационные вопросы Шаг 1 для совместной магистерской программы
Адрес: Самаркандский филиал ТДИУ, улица Профессорлара, 51.
Самаркандский филиал ТДИУ Отдел «Координация совместных образовательных программ в сотрудничестве с зарубежными высшими учебными заведениями»