“Yangi hayot uchun Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida “Talabalikka ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Talabalikka bag‘ishlov” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy talim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 31-avgustdagi 1/15-47/2-sonli xati asosida 2022/2023-o‘quv yilida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialiga qabul qilingan yoshlarni tabriklash bo‘yicha “Yangi hayot uchun Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida 4-sentyabr kuni soat 08:00 da “Talabalikka bag‘ishlov” tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirda filial direktori, direktor o’rinbosarlari, fakultet dekani va dekan o’rinbosarlari, professor o’qituvchilar, ta’lim-tarbiya maslahatchilari hamda talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi bilan boshlangan tadbirda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori O.Murtazayev talaba-yoshlarni O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o’ttiz ikki yillik bayrami bilan tabriklab, fakultetlar dekani, uning o’rinbosarlari hamda kafedra mudirlari bilan tanishtirdi. Barcha talabalikka qabul qilingan talabalarning ota-onalariga shaxsan direktor nomidan tashakkurnomalar bildirilib, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tashkil faoliyati to‘g‘risida yig‘ilganlarga aytib o‘tdi. Tadbir davomida o’quv jarayoni, filial ichki tartib intizomi va odob axloq qoidalari, o`qishdan tashqari mustaqil ilm olish, yotoqxona masalalari va filial yutuqlari bo`yicha ma’lumotlar berib o`tildi. Minglab yoshlar ichidan o‘z bilimi va iqtidori bilan talabalikka tavsiya etilgan yoshlarning filialga qadam qo‘ygan yosh avlod bugun mohiyatan qanday sharafga erishganini - talaba degan baxtga muyassar bo‘lganini anglab yetishdi.
Talabalar 1-juftlik darsida filialdagi tajribali professor-o’qituvchilar tomonidan “Qatag’on qurbonlari” xotirasiga bag’ishlangan taqdimotlar asosida zamonaviy texnologilardan foydalangan holda  “Mustaqillik darslari” o‘tkazildi.

The "Student dedication" event was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On the basis of the letter No. 1/15-47/2 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated August 31, 2023, on congratulating young people admitted to the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics in the 2022/2023 academic year " For a new life, for a new Uzbekistan!" Under the motto "Student dedication" was held on September 4 at 08:00. The branch director, deputy directors, dean and deputy dean of the faculty, professors and teachers, educational consultants and students and their parents took part in the event.
At the event, which began with the national anthem of the Republic of Uzbekistan, the director of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, O. Murtazayev, congratulated the students on the thirty-second anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan and introduced them to the dean of faculties, his deputies and department heads. On behalf of the director, the parents of all admitted students were personally thanked, and the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics told the audience about the organizational activities. During the event, information was given on the educational process, branch internal order discipline and rules of etiquette, independent learning outside of studies, dormitory issues and branch achievements. Among the thousands of young people who were recommended for studentship with their knowledge and talent, the young generation who stepped into the branch realized what an honor they had achieved today - they were lucky to be a student.
In the 1st pair lesson, experienced teachers of the branch conducted "Independence lessons" using modern technologies based on presentations dedicated to the memory of "Victims of Repression".