“Yangi hayot uchun Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida “Talabalikka ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Talabalikka bag‘ishlov” tadbiri bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy talim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 31-avgustdagi 1/15-47/2-sonli xati asosida 2022/2023-o‘quv yilida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialiga qabul qilingan yoshlarni tabriklash bo‘yicha “Yangi hayot uchun Yangi O‘zbekiston uchun!” shiori ostida 4-sentyabr kuni soat 08:00 da “Talabalikka bag‘ishlov” tadbiri bo‘lib o‘tdi. Tadbirda filial direktori, direktor o’rinbosarlari, fakultet dekani va dekan o’rinbosarlari, professor o’qituvchilar, ta’lim-tarbiya maslahatchilari hamda talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasi bilan boshlangan tadbirda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori O.Murtazayev talaba-yoshlarni O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o’ttiz ikki yillik bayrami bilan tabriklab, fakultetlar dekani, uning o’rinbosarlari hamda kafedra mudirlari bilan tanishtirdi. Barcha talabalikka qabul qilingan talabalarning ota-onalariga shaxsan direktor nomidan tashakkurnomalar bildirilib, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tashkil faoliyati to‘g‘risida yig‘ilganlarga aytib o‘tdi. Tadbir davomida o’quv jarayoni, filial ichki tartib intizomi va odob axloq qoidalari, o`qishdan tashqari mustaqil ilm olish, yotoqxona masalalari va filial yutuqlari bo`yicha ma’lumotlar berib o`tildi. Minglab yoshlar ichidan o‘z bilimi va iqtidori bilan talabalikka tavsiya etilgan yoshlarning filialga qadam qo‘ygan yosh avlod bugun mohiyatan qanday sharafga erishganini - talaba degan baxtga muyassar bo‘lganini anglab yetishdi.
Talabalar 1-juftlik darsida filialdagi tajribali professor-o’qituvchilar tomonidan “Qatag’on qurbonlari” xotirasiga bag’ishlangan taqdimotlar asosida zamonaviy texnologilardan foydalangan holda  “Mustaqillik darslari” o‘tkazildi.

«За новую жизнь, за новый Узбекистан!» Мероприятие «Посвящение в ...
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось мероприятие «Студенческое посвящение».
На основании письма №1/15-47/2 Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 31 августа 2023 года о поздравлении молодых людей, поступивших в Самаркандский филиал Ташкентского государственного университета экономики в 2022/2023 учебном году «За новую жизнь, за новый Узбекистан!» Под девизом «Студенческое посвящение» состоялся 4 сентября в 08:00. В мероприятии приняли участие директор филиала, заместители директора, декан и заместитель декана факультета, профессора и преподаватели, консультанты по образованию, а также студенты и их родители.
На мероприятии, которое началось с исполнения Государственного гимна Республики Узбекистан, директор Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета О.Муртазаев поздравил студентов с тридцать второй годовщиной независимости Республики Узбекистан. Узбекистана и представил их деканам факультетов, его заместителям и заведующим кафедрами. От имени директора родителям всех поступивших студентов была вручена личная благодарность, а Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета рассказал собравшимся об организационной деятельности. В ходе мероприятия была представлена ​​информация об учебном процессе, внутриотраслевой дисциплине и правилах этикета, самостоятельном обучении вне учебы, вопросах общежития и достижениях филиала. Среди тысяч молодых людей, рекомендованных в студенчество своими знаниями и талантом, молодое поколение, вступившее в отрасль, осознало, какой чести они добились сегодня – им повезло быть студентами.
На 1-м парном занятии опытные преподаватели филиала провели «Уроки независимости» с использованием современных технологий на основе презентаций, посвященных памяти «Жертв репрессий».