“KO‘ZI OJIZ” TOIFASIGA KIRUVCHI ABITURIYENTLARDAN KIRISH IMTIHON JARAYONLARI
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Ko‘zi ojizlar” toifasidagi abituriyentlardan O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 20 iyundagi 393 son qarorining 1-ilovasi bilan tasdiqlangan “Oliy ta’lim muassasalarining bakalavriatiga talabalarni o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risida”gi Nizom talablariga muvofiq joriy yilning 25 iyul kuni kirish (ijodiy) imtihonlari bo‘lib o‘tdi.
Imtihonlar filialning bosh binosida ertalab soat 9.00da boshlandi.  Fan (ta’lim yo’nalishi) bo’yicha imtihon jarayonlarining shaffof, adolatli o’tishini ta’minlash maqsadida http://camera.sbtsue.uz/ platformasida onlayn kuzatish imkoni yaratildi.

В филиале прошел творческий экзамен для слабовидящих студентов.
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета на 2023/2024 учебный год от абитуриентов «слепой» категории, утвержденной Приложением 1 Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан №393 от 20 июня 2017 года «Студенты в бакалавриат высших учебных заведений» 25 июля текущего года проведены вступительные (творческие) экзамены в соответствии с требованиями Положения «О порядке зимнего приема».
Экзамены начались в 9.00 в главном корпусе филиала. В целях обеспечения прозрачного и справедливого перехода экзаменационных процессов в науке (образовании) на платформе http://camera.sbtsue.uz/ создана возможность онлайн-наблюдения.