Bir guruh faxriy fuqarolar "Mehnat faxriysi" ko'krak nishoni bilan taqdirlanishdi.
O‘zbekiston faxriylarining ijtimoiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash “Nuroniy” jamg‘armasi Vasiylik kengashi yig‘ilishining 2023-yil 27-maydagi 23-son bayoniga muvofiq mamlakatimizning iqtisodiyot, ishlab chiqarish, ilm-fan, madaniyat, ta’lim, sog‘liqni saqlash, yurisprudensiya va boshqa sohalarida ko‘p yillar davomida halol va samarali mehnat qilgan nafaqa yoshidagi yurtdoshlarimizni, shuningdek, yetarlicha ish davri bo‘lmasa-da, hayotini oilalar mustahkamligini saqlash, farzandlarimizni jamiyat oldida mas’uliyat milliy va umuminsoniy qadriyatlarga, kattalarga va yosh avlod vakillariga hurmat, ona Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida tarbiyalash ishlariga bag‘ishlagan, jamiyatda hurmat qozongan shaxslarning bir guruhi
“Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Jumladan, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori, professor O. Murtazayev I darajali "Mehnat faxriysi" ko'krak nishoni bilan taqdirlandi.
Filialimiz direktori, professor O. Murtazayevni ushbu yuksak e'tirofga loyiq deb topilganligi bilan filial jamoasi tomonidan tabriklaymiz!

Группа ветеранов-граждан награждена медалью «Ветеран труда».
В соответствии с протоколом № 23 заседания Попечительского совета Фонда «Нурони» от 27 мая 2023 года для поддержки социальной деятельности ветеранов Узбекистана, экономики, производства, науки, культуры, образования, здоровья нашей страны Наши соотечественники пенсионного возраста, многие годы честно и эффективно трудившиеся в здравоохранении, юриспруденции и других сферах, а также сохраняющие стабильность своих семей, несмотря на нехватку рабочего времени, ответственность наших детей перед обществом, национальным и общечеловеческие ценности, взрослые люди и группа лиц, заслуживших уважение в обществе и посвятивших себя делу воспитания представителей подрастающего поколения в духе уважения, любви к Родине, верности идеалам независимости.
Награжден знаком «Ветеран труда».
В частности, директор Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, профессор О.Муртазаев награжден медалью «Трудовая честь» I степени.
Коллектив филиала поздравляет директора нашего филиала, профессора Муртазаева О.М. с удостоением такого высокого признания!