Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "TechnoWays" - texnologik rivojlanish marafoni tadbiri bo'lib o'tdi.Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida talaba-yoshlari o‘rtasida Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2023-yil 9-martdagi 48-son buyrug‘ida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “TechnoWays” texnologik rivojlantirish marofoni 2023-yil 22-maydan 9-iyunga qadar o‘tkazildi.
Marofon filial bosqichida tashkil etildi.
Tanlovda filialda tahsil olayotgan talabalardan 13 nafar filial bosqichida ishtirok etdi.
Yig‘ilish raisi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktori o‘rinbosari Z.Abdullayev so‘zga chiqib, filialda tashkil etilgan komissiya tomonidan 9-iyun kuni marofonning filial bosqichiga tavsiya etilgan talabalarning ilmi-innovatsion loyihalar taqdimotlari o‘rganib chiqilganligi, komissiya a’zolariga loyihaning ilmiy, amaliy va ijtimoiy ahamiyatini tushintirib bera olishini, ishtirokchilar tomonidan taqdim etilgan ishlanmalarning taqdimoti mavjudligi hamda “TechnoWays” texnologik rivojlanish marofonining filial bosqichi talab darajasida, shaffof va adolat mezoniga qat’iy amal qilingan holda o‘tkazilganligini alohida ta’kidlab o‘tdi. “TechnoWays” texnologik rivojlantirish marofonida:
1-o‘rinni-Iqtisodiyot fakulteti qishloq xo‘jaligi iqtisodiyot ta’lim yo‘nalishi 4-bosqich talabasi Xudoyberdiyeva Dinora Zayniddin qizi;
2-o‘rinni- Iqtisodiyot fakulteti raqamli iqtisodiyot ta’lim yo‘nalishi 1-bosqich talabasi Xusainov Farrux Faxritdinovich;
3-o‘rinni- Iqtisodiyot fakulteti oziq ovqat va resurslar iqtisodiyoti ta’lim yo‘nalishi 2-bosqich talabasi Raufova Asila Ikromjon qizi egalladi.

"TechnoWays" marathon of technological development has been launched at ...
"TechnoWays" at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics in order to ensure the performance of the tasks set by the order of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation No. 48 of March 9, 2023 among students at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics the development marathon was held from May 22 to June 9, 2023.
Marofon was established at the branch stage.
13 of the students studying at the branch took part in the competition at the branch stage.
The chairman of the meeting, Z.Abdullayev, deputy director for scientific affairs and innovations of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, made a speech and presented scientific and innovative projects of students recommended for the branch stage of the marathon on June 9 by the commission established in the branch. research, the ability to explain the scientific, practical and social importance of the project to the members of the commission, the presence of the presentation of the developments presented by the participants, and the branch stage of the "TechnoWays" technological development marathon at the level of demand, with strict adherence to the criterion of transparency and justice. he emphasized that it was done. At the "TechnoWays" technological development marathon:
1st place - the daughter of Khudoyberdiyeva Dinora Zayniddin, a student of the 4th stage of the Faculty of Economics, agricultural economics education;
2nd place - Khusainov Farrukh Fakhritdinovich, a student of the 1st stage of the digital economy education at the Faculty of Economics;
The 3rd place was won by Raufova Asila Ikromjon, a 2nd-level student of the Faculty of Economics, food and resource economy.