Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "SUN'IY INTELLEKT - ZAMON BILAN HAMNAFAS" mavzusida taqdimotlar tanlovi bo'lib o'tdi.
2023-yil 5-iyun kuni soat 12 00 da 201 A xonada “Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologoyalari” kafedrasi qoshida olib boralayotgan “IT- iqtidorli talabalar talabalar klubi” talabalar ilmiy fan klubining navbatdagi "SUN'IY INTELLEKT - ZAMON BILAN HAMNAFAS" mavzusida taqdimotlar tanlovi bo’lib o’tdi.
Qizg'in va bahslarga boy o'tgan ushbu tanlovda talaba-yoshlar nafaqat o'z bilimlarini ulashishdi, balki o'zlari bilmagan bilimga ega bo'lishdi. Tadbir yakunida esa tanlov g'oliblari va faol qatnashuvchilar uchun faxriy yorliqlar taqdim etildi.

At the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a competition of presentations on the topic "ARTIFICIAL INTELLIGENCE - KEEPING UP WITH THE TIMES" was held.
On June 5, 2023, at 12:00 p.m., in room 201 A, the next presentation of the "IT-talented students student club" student science club on the topic "ARTIFICIAL INTELLIGENCE - KEEPING UP WITH TIME" election was held.
In this hot and controversial competition, students not only shared their knowledge, but also gained knowledge that they did not know. At the end of the event, certificates of honor were presented to the winners of the competition and active participants.