“Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi tomonidan tadbir bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi tomonidan tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 06 iyun kuni filial kunduzgi ta'lim shakli 3 bosqich “Qishloq xo'jalik iqtisodiyoti”, “Oziq ovqat va resurslar iqtisodiyoti”, “Raqamli iqtisodiyot”,  “Buxgalteriya hisobi va audit”, “Bank ishi va audit”, "Soliqlar va soliqqa tortish” ta'lim yo'nalishlari bo'yicha tahsil olayotgan talabalar 2022-2023 o'quv yili yozgi semestrda talabalarni tegishli fanlar bo'yicha nazariy bilim va amaliy ko'nikmalarini o'zlashtirish darajasini aniqlash maqsadida, korrupsiyaga qarshi kurash «Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi, dekanat, hamda ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limi bilan hamkorlikda jarayonlar nazorat qilib borilmoqda. Korrupsiyaviy huquqbuzarliklar aniqlangan holatlarda, filialning  «Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limiga bevosita murojaat qilishlari mumkinligi talabalarga uqtirilmoqda.

An event was held by the Department of Management of the "Compliance Control" system to fight against corruption at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On June 06 of this year, branch day education form 3 stages "Agricultural economy", "Food and resource economy", "Digital economy", "Accounting and audit", "Banking and audit", "Taxes" and taxation" in the summer semester of the 2022-2023 academic year, in order to determine the level of acquisition of theoretical knowledge and practical skills of students in the relevant subjects, fight against corruption "Compliance The processes are monitored in cooperation with the management department of the "control" system, the dean's office, and the education quality control department. In cases of corruption violations, students are informed that they can directly contact the "Compliance control" system management department of the branch.