“Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi tomonidan tadbir bo'lib o'tdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi tomonidan tadbir o'tkazildi.
Joriy yilning 06 iyun kuni filial kunduzgi ta'lim shakli 3 bosqich “Qishloq xo'jalik iqtisodiyoti”, “Oziq ovqat va resurslar iqtisodiyoti”, “Raqamli iqtisodiyot”,  “Buxgalteriya hisobi va audit”, “Bank ishi va audit”, "Soliqlar va soliqqa tortish” ta'lim yo'nalishlari bo'yicha tahsil olayotgan talabalar 2022-2023 o'quv yili yozgi semestrda talabalarni tegishli fanlar bo'yicha nazariy bilim va amaliy ko'nikmalarini o'zlashtirish darajasini aniqlash maqsadida, korrupsiyaga qarshi kurash «Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limi, dekanat, hamda ta'lim sifatini nazorat qilish bo'limi bilan hamkorlikda jarayonlar nazorat qilib borilmoqda. Korrupsiyaviy huquqbuzarliklar aniqlangan holatlarda, filialning  «Komplaens nazorat” tizimini boshqarish bo'limiga bevosita murojaat qilishlari mumkinligi talabalarga uqtirilmoqda.

Мероприятие провел отдел управления системой «Комплаенс-контроль».
Кафедрой управления системы «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией проведено мероприятие в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
06 июня т.г. в отраслевом дневном образовательном классе 3 ступени «Аграрная экономика», «Продовольственная и сырьевая экономика», «Цифровая экономика», «Учет и аудит», «Банковское дело и аудит», «Налоги» и налогообложение» в летнего семестра 2022-2023 учебного года, в целях определения уровня приобретения теоретических знаний и практических навыков обучающихся по соответствующим предметам, борьбе с коррупцией «Соответствие». Процессы контролируются совместно с управлением «Контроля». В случае выявления коррупционных нарушений студенты информируются о том, что они могут напрямую обратиться в отдел управления системой «Комплаенс-контроль» филиала.