Oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.07.2017 yildagi PQ-3151-son qaroriga asosan oliy ta’lim mazmunini bevosita korxonalar, muassasalardagi texnika, texnologiya, ishlab chiqarish munosabatlariga hamda istiqbolli rivojlanish dasturlariga muvofiq shakllantirish maqsadida “Buxgalteriya hisobi, soliq va moliya” kafedrasi assistentlari Sh. Usmonova, I.Ochilova, S. Do’smurodova, N. Narzullayev va institut talabalari bilan birgalikda Samarqand viloyati G’aznachilik boshqarmasi, Qishloq xo’jalik boshqarmasiga, Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmalariga ekskursiya tarzida amaliy tashriflar o’tkaziladi.
Tashrifdan asosiy maqsadi – talabalarni bevosita ta’lim standarti talablariga muvofiq mustaqil ishlashga tayyorlash, o’zlashtirgan nazariy bilimlarini chuqurlashtirish va mustahkamlash, korxonaning tashkiliy bo’linmalari tuzilishini va funksional masalalarini o’rganish va buni amaliyotga tadbiq etish uchun amaliy ko’nikmalar hosil qilishdan iborat.

Студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета совершили экскурсию по кафедре экономики и финансов.
Согласно постановлению Президента Республики Узбекистан № PQ-3151 от 27.07.2017 года о дальнейшем расширении участия отраслей экономики и отраслей в повышении качества подготовки высококвалифицированных специалистов содержание высшего образования непосредственно внедряется на предприятиях, в учреждениях, в технологии, технологии, развитии ассистентов кафедры «Учет, налогообложение и финансы» с целью формирования в соответствии с производственными отношениями и программами перспективного развития Ш. Усмонова, И.Очилова, С.Досмуродова, Н.Нарзуллаев и студенты института проведут практические визиты в Управление казначейства Самаркандской области, Управление сельского хозяйства, Главные управления экономики и финансов.
Основная цель визита – подготовить студентов к самостоятельной работе в соответствии с требованиями образовательного стандарта, углубить и закрепить полученные теоретические знания, изучить структуру и функциональные вопросы организационных подразделений предприятия, создать практические навыки для применения на практике.