Oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish to‘g‘risidagi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 27.07.2017 yildagi PQ-3151-son qaroriga asosan oliy ta’lim mazmunini bevosita korxonalar, muassasalardagi texnika, texnologiya, ishlab chiqarish munosabatlariga hamda istiqbolli rivojlanish dasturlariga muvofiq shakllantirish maqsadida “Buxgalteriya hisobi, soliq va moliya” kafedrasi assistentlari Sh. Usmonova, I.Ochilova, S. Do’smurodova, N. Narzullayev va institut talabalari bilan birgalikda Samarqand viloyati G’aznachilik boshqarmasi, Qishloq xo’jalik boshqarmasiga, Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmalariga ekskursiya tarzida amaliy tashriflar o’tkaziladi.
Tashrifdan asosiy maqsadi – talabalarni bevosita ta’lim standarti talablariga muvofiq mustaqil ishlashga tayyorlash, o’zlashtirgan nazariy bilimlarini chuqurlashtirish va mustahkamlash, korxonaning tashkiliy bo’linmalari tuzilishini va funksional masalalarini o’rganish va buni amaliyotga tadbiq etish uchun amaliy ko’nikmalar hosil qilishdan iborat.

Students of the branch made a tour to the ...
Students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics made an excursion to the Department of Economy and Finance.
According to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-3151 of 27.07.2017 on the further expansion of the participation of economic sectors and sectors in improving the quality of training of highly educated specialists, the content of higher education is directly implemented in enterprises, institutions, technology, technology, development Assistants of the "Accounting, Taxation and Finance" department in order to form in accordance with output relations and prospective development programs Sh. Usmonova, I. Ochilova, S. Dosmurodova, N. Narzullayev and the students of the institute will conduct practical visits to the Samarkand Region Treasury Department, Agricultural Department, General Departments of Economy and Finance.
The main purpose of the visit is to prepare students for independent work in accordance with the requirements of the educational standard, to deepen and strengthen their acquired theoretical knowledge, to study the structure and functional issues of the organizational units of the enterprise, and to create practical skills for putting it into practice. .