Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Yangi tahrirdagi O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi bo'yicha o'quv kursi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 2-iyun kuni filial faollar zalida O`zbekiston Respublikasi Prezidentining "Yangi tahrirdagi O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasini amalga oshirish bo'yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to'g'risida" 2023-yil 8-maydagi PF - 67-son Farmonida keltirilgan topshiriqlar ijrosini ta'minlashga, shuningdek, talabalarda Konstitutsiya to'g`risida bilim va ko'nikmalami shakllantirishga qaratilgan vazifalardan kelib chiqib, vazirlik tomonidan tayyorlangan o`quv materiallari asosida o`quv kursini o`qitilishi tashkil qilindi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошел обучающий курс по новой редакции Конституции Республики Узбекистан.
2 июня текущего года в зале отраслевого актива Президентом Республики Узбекистан «О первоочередных мерах по реализации Конституции Республики Узбекистан» от 8 мая 2023 года ПФ – №67 на основании По задачам, направленным на обеспечение реализации вышеперечисленных задач, а также на формирование у студентов знаний и умений о Конституции, организован учебный курс на основе учебных материалов, подготовленных Министерством.