Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Yangi tahrirdagi O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi bo'yicha o'quv kursi bo'lib o'tdi.
Joriy yil 2-iyun kuni filial faollar zalida O`zbekiston Respublikasi Prezidentining "Yangi tahrirdagi O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasini amalga oshirish bo'yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to'g'risida" 2023-yil 8-maydagi PF - 67-son Farmonida keltirilgan topshiriqlar ijrosini ta'minlashga, shuningdek, talabalarda Konstitutsiya to'g`risida bilim va ko'nikmalami shakllantirishga qaratilgan vazifalardan kelib chiqib, vazirlik tomonidan tayyorlangan o`quv materiallari asosida o`quv kursini o`qitilishi tashkil qilindi.

A training course on the new version of the Constitution of the Republic of Uzbekistan was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On June 2 of this year, in the hall of branch activists, the President of the Republic of Uzbekistan "On the first priority measures for the implementation of the Constitution of the Republic of Uzbekistan" dated May 8, 2023 PF - No. 67 based on the tasks aimed at ensuring the implementation of the above tasks, as well as forming students' knowledge and skills about the Constitution, a training course was organized on the basis of educational materials prepared by the Ministry.