Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 10-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023 yil 29-may kuni soat 15-30 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining 10-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filial talabalarining ishlab chiqarish va boshqa korxonalarda amaliyotni tashkil qilish bo‘yicha axborot –Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i M.Norqulova, kafedra mudirlari(U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R. G‘aybullayev)
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Iqtisodiyot” fakultetida ijrosi yuzasidan hisobot- Iqtisodiyot” fakulteti dekani A.Taniyev va Ishchi guruh raisi O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov.
- Filialda 2022/2023 o‘quv yilda bakalavriat taʼlim yo‘nalishlari bitiruvchi talabalari uchun yakuniy Davlat attestatsiyasiga hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyasi tayyorgarlik ishlarining borishi to‘g‘risida- Iqtisodiyot fakulteti dekani A.B.Taniyev va kafedra mudirlari(U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R. G‘aybullayev)
- Filial “Yoshlar ittifoqi” boshlang‘ich tashkilotining faoliyati yuzasidan axborot - Yoshlar ittifoqi yetakchisi B.Baxodirov.
- Turli masalalar.
- Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining Iqtisodiyot fakulteti “Oziq-ovqat va qishloq xo‘jalik iqtisodiyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi PhD, G‘.A.Ibragimov hamda assistentlar G‘.T.Yuldashev, I.S.Shukurovlar tomonidan “Agrobiznesni tashkil etish va boshqarish” fanidan 5233300-Agrobiznes va investitsion faoliyat bakalavriat ta’lim yo‘nalishi kunduzgi bo‘lim talabalari uchun tayyorlangan darslikni muhokama qilish va tavsiya etish to‘g‘risida.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining Iqtisodiyot fakulteti “Oziq-ovqat va qishloq xo‘jalik iqtisodiyoti” kafedrasi assistenti G‘.T.Yuldashev tomonidan “Fermer xoʻjaliklari faoliyatini iqtisodiy baholash” fanidan 5233300-Agrobiznes va investitsion faoliyat bakalavriat ta’lim yo‘nalishi kunduzgi bo‘lim talabalari uchun tayyorlangan o‘quv qo‘llanmani muhokama qilish va tavsiya etish to‘g‘risida.

В филиале состоялось очередное заседание совета
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось 10-е «заседание Совета».
29 мая 2023 года в 15:30 в актовом зале корпуса «А» (ауд. 203) состоялось 10-е заседание Совета Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета. В заседании принял участие директор филиала, профессор О.Муртазаев, а также ответственные сотрудники и профессора филиала.
- Информация о выполнении указов Президента, постановлений Кабинета Министров, приказов Минобрнауки и других министерств, решений Коллегии, реализации отраслевых решений и соблюдения исполнительной дисциплины в отрасли - Работа с обращениями от физические и юридические лица, начальник отдела контроля и мониторинга Тохтамуродова Н.Ж.
- Информация об организации стажировок студентов филиала на производственных и других предприятиях - Начальник отдела маркетинга и стажировки студентов Норкулова М., заведующие отделами (Убайдуллаев У., Пардаева О., Гайбуллаев Р.)
- Отчет о выполнении задач, определенных в программе мероприятий («Дорожная карта») по коренному совершенствованию системы подготовки высококвалифицированных кадров в отрасли и развитию научного потенциала на факультете «Экономика» - декан экономического факультета А.Таниева и председателя рабочей группы З.С.Бобомуродова, заведующего учебно-методическим отделом.
- О ходе подготовки к итоговой Государственной аттестации и защите магистерских диссертаций студентов, оканчивающих бакалавриат в 2022/2023 учебном году на филиале – декан экономического факультета А.Б.Таниев и заведующие кафедрами (У.Убайдуллаев, О. Пардаева, Р. Гайбуллаев)
- Информация о деятельности первичной организации филиала «Союз молодежи» - лидера Союза молодежи Б. Баходирова.
- Различные вопросы.
- «Организация агробизнеса» и ассистенты Юлдашев Г.Т., Шукуров И.С.» по обсуждению и рекомендации учебника, подготовленного для студентов дневного отделения бакалавриата специальности 5233300-Агробизнес и инвестиционная деятельность.
- 5233300-Агробизнес и инвестиционная деятельность бакалавриата по специальности «Экономическая оценка сельскохозяйственной деятельности» Юлдашева Г.Т., ассистента кафедры «Продовольствие и экономика сельского хозяйства» Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета для обсуждения и рекомендации учебного пособия для студентов дневного отделения.