Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 10-sonli "Kengash yig'ilishi" bo'lib o'tdi.
2023 yil 29-may kuni soat 15-30 da “A” bino majlislar zali(203-xona)da Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Kengashining 10-sonli yig‘ilishi tashkil etildi. Ushbu yig'ilishda filial direktori, professor O. Murtazayev hamda filial mas'ul xodimlari, professor-o'qituvchilari ishtirok etishdi.
- Filial talabalarining ishlab chiqarish va boshqa korxonalarda amaliyotni tashkil qilish bo‘yicha axborot –Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi boshlig‘i M.Norqulova, kafedra mudirlari(U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R. G‘aybullayev)
- Filialda yuqori malakali kadrlar tayyorlash tizimini tubdan takomillashtirish va ilmiy salohiyatni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi (“Yo‘l xaritasi”)da belgilangan vazifalarni “Iqtisodiyot” fakultetida ijrosi yuzasidan hisobot- Iqtisodiyot” fakulteti dekani A.Taniyev va Ishchi guruh raisi O‘quv-uslubiy bo‘lim boshlig‘i Z.S.Bobomurodov.
- Filialda 2022/2023 o‘quv yilda bakalavriat taʼlim yo‘nalishlari bitiruvchi talabalari uchun yakuniy Davlat attestatsiyasiga hamda magistrlik dissertatsiyalari himoyasi tayyorgarlik ishlarining borishi to‘g‘risida- Iqtisodiyot fakulteti dekani A.B.Taniyev va kafedra mudirlari(U.Ubaydullayev, O.Pardayeva, R. G‘aybullayev)
- Filial “Yoshlar ittifoqi” boshlang‘ich tashkilotining faoliyati yuzasidan axborot - Yoshlar ittifoqi yetakchisi B.Baxodirov.
- Turli masalalar.
- Ilmiy darajali xodimlarga qo‘shimcha haq to‘lash miqdorini tasdiqlash to‘g‘risida-Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Z.Abdullayev.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining Iqtisodiyot fakulteti “Oziq-ovqat va qishloq xo‘jalik iqtisodiyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi PhD, G‘.A.Ibragimov hamda assistentlar G‘.T.Yuldashev, I.S.Shukurovlar tomonidan “Agrobiznesni tashkil etish va boshqarish” fanidan 5233300-Agrobiznes va investitsion faoliyat bakalavriat ta’lim yo‘nalishi kunduzgi bo‘lim talabalari uchun tayyorlangan darslikni muhokama qilish va tavsiya etish to‘g‘risida.
- Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialining Iqtisodiyot fakulteti “Oziq-ovqat va qishloq xo‘jalik iqtisodiyoti” kafedrasi assistenti G‘.T.Yuldashev tomonidan “Fermer xoʻjaliklari faoliyatini iqtisodiy baholash” fanidan 5233300-Agrobiznes va investitsion faoliyat bakalavriat ta’lim yo‘nalishi kunduzgi bo‘lim talabalari uchun tayyorlangan o‘quv qo‘llanmani muhokama qilish va tavsiya etish to‘g‘risida.

Another council meeting was held at the branch
The 10th "Council meeting" was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On May 29, 2023, at 3:30 p.m., the 10th meeting of the Council of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics was organized in the meeting hall of the "A" building (room 203). The director of the branch, professor O. Murtazayev, as well as the responsible staff and professors of the branch took part in this meeting.
- Information on the implementation of Presidential decrees, Decrees, Cabinet of Ministers, orders of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation and other ministries, Board decisions, implementation of branch decisions and compliance with executive discipline in the branch - Working with appeals from individuals and legal entities, head of the control and monitoring department N.J. Tokhtamurodova.
- Information on the organization of internships for students of the branch in production and other enterprises - Head of Marketing and Student Internship Department M. Norkulova, department heads (U. Ubaydullayev, O. Pardayeva, R. Gaibullayev)
- Report on the implementation of the tasks defined in the program of measures ("Roadmap") for the radical improvement of the system of highly qualified personnel training in the branch and the development of scientific potential in the faculty of "Economics" - Dean of the Faculty of Economics A.Taniyev and the Chairman of the Working Group Z.S. Bobomurodov, head of the educational and methodological department.
- On the progress of preparations for the final State certification and defense of master's theses for students graduating from bachelor's education in the 2022/2023 academic year at the branch - Dean of the Faculty of Economics A.B. Taniyev and department heads (U. Ubaydullayev, O. Pardayeva, R. Gaybullayev)
- Information on the activities of the branch "Youth Union" primary organization - Youth Union leader B. Bakhodirov.
- Various issues.
- "Organization of agribusiness and by assistants G.T.Yuldashev, I.S. Shukurov" on the discussion and recommendation of the textbook prepared for full-time undergraduate students of 5233300-Agribusiness and investment activities.
- 5233300-Agribusiness and investment activity bachelor's degree in "Economic evaluation of farm activities" by G.T. Yuldashev, assistant of the department of "Food and agricultural economics" of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics to discuss and recommend a study guide for full-time students.