Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Voleybol sport turi bo'yicha musobaqa o'tkazildi.
“2022-2026-yillarga mo’ljallangan yangi O’zbekistonning taraqqiyot strategiyasi to’g’risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni ijrosi doirasida talabalar o’rtasida 2023-yil 24-25-may kunlari sportning voleybol turi bo’yicha filial talabalari o’rtasida sport musobaqasi bo’lib o’tdi. Musobaqaning asosiy maqsad va vazifalari yoshlarni jismoniy va axloqiy takomillashtirish, sportni talaba-yoshlar o‘rtasida nufuzini oshirish va ommaviy rivojlantirish, talaba-yoshlarni jismoniy tarbiya va sport mashg‘ulotlariga doimiy jalb qilish, talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakillantirish, talaba-yoshlarni vatanimiz kelajagida muhim shaxs bo'lib yetishishlarida sportning ham ahamiyati yuqoriligi, qolaversa keyingi yillarda oliy ta'lim tizimida sport sohasiga qaratilayotgan o'zgacha e'tibor, yaratilayotgan keng imkoniyatlar samarali foydalanishdan iborat. Voleyboll musobaqada jami 17 ta jamoa ishtirok etishdi. Musobaqa yakuniga ko‘ra 1-o’rinni Buxgalteriya hisobi va audit ta’lim yo’nalishi BX-220 guruhi talabalari, 2-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-120 guruhi talabalari va 3-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabalari qo’lga kiritishdi.

В филиале прошли соревнования по волейболу.
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета прошли соревнования по волейболу.
В рамках реализации постановления Президента Республики Узбекистан «О стратегии развития нового Узбекистана на 2022-2026 годы» среди студентов 24-25 мая 2023 года проведено волейбольное отделение спортивной и спортивной был проведен конкурс среди студентов. Основными целями и задачами соревнований являются физическое и нравственное совершенствование молодежи, повышение престижа и массовое развитие спорта среди студентов и молодежи, постоянное привлечение студентов и молодежи к занятиям физической культурой и спортом, формирование здорового образа жизни среди молодежи. студентов и молодежи., высокое значение спорта в развитии студентов и молодежи, чтобы они стали важными людьми в будущем нашей страны, кроме того, особое внимание, уделяемое области спорта в системе высшего образования в следующем лет, и эффективное использование созданных широких возможностей. Всего в соревнованиях по волейболу приняли участие 17 команд. По итогам конкурса 1 место заняли студенты группы ВХ-220 «Бухгалтерский учет и аудит», 2 место заняли студенты группы БИ-120 «Банковское дело», 3 место – студенты группы БИ-121 банковского курса.