Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida Voleybol sport turi bo'yicha musobaqa o'tkazildi.
“2022-2026-yillarga mo’ljallangan yangi O’zbekistonning taraqqiyot strategiyasi to’g’risida”gi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni ijrosi doirasida talabalar o’rtasida 2023-yil 24-25-may kunlari sportning voleybol turi bo’yicha filial talabalari o’rtasida sport musobaqasi bo’lib o’tdi. Musobaqaning asosiy maqsad va vazifalari yoshlarni jismoniy va axloqiy takomillashtirish, sportni talaba-yoshlar o‘rtasida nufuzini oshirish va ommaviy rivojlantirish, talaba-yoshlarni jismoniy tarbiya va sport mashg‘ulotlariga doimiy jalb qilish, talaba-yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini shakillantirish, talaba-yoshlarni vatanimiz kelajagida muhim shaxs bo'lib yetishishlarida sportning ham ahamiyati yuqoriligi, qolaversa keyingi yillarda oliy ta'lim tizimida sport sohasiga qaratilayotgan o'zgacha e'tibor, yaratilayotgan keng imkoniyatlar samarali foydalanishdan iborat. Voleyboll musobaqada jami 17 ta jamoa ishtirok etishdi. Musobaqa yakuniga ko‘ra 1-o’rinni Buxgalteriya hisobi va audit ta’lim yo’nalishi BX-220 guruhi talabalari, 2-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-120 guruhi talabalari va 3-o’rinni Bank ishi ta’lim yo’nalishi BI-121 guruhi talabalari qo’lga kiritishdi.

A volleyball competition was held at the branch
A volleyball competition was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
Within the framework of the implementation of the decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On the development strategy of the new Uzbekistan for the years 2022-2026" among students on May 24-25, 2023, a volleyball branch of sports a sports competition was held among students. The main goals and objectives of the competition are physical and moral improvement of young people, increasing the prestige and mass development of sports among students and young people, constant involvement of students and young people in physical education and sports training, forming a healthy lifestyle among students and young people. , the high importance of sports in the development of students and young people to become important people in the future of our country, in addition, the special attention paid to the field of sports in the higher education system in the following years, and the effective use of the wide opportunities created. A total of 17 teams participated in the volleyball competition. According to the end of the competition, the 1st place was awarded to the students of the BX-220 group of Accounting and Auditing, the 2nd place was won by the students of the BI-120 group of Banking, and the 3rd place The students of the BI-121 group of the banking course of study won.