Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalari bitiruv amaliyotini o'tashmoqda.
5234100 – Raqamli iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi 38 nafar talabalari 2023 yil 25-apreldan 27-maygacha bitiruv oldi amaliyotini AT-Park, Uztelekom va TATU filialida o‘tashmoqda. Amaliyotni sifatli darajada tashkil etilgan jarayonlarini yoritish maqsadida Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi va Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi professor-o‘qituvchilari 24 may kuni soat 10.00 da IT-Parkka tashrifi amalga oshirildi. IT-Park ma’sullari va kafedra professor-o‘qituvchilari talabalar bilan shu davr mobaynida olgan bilimlari haqida qizg’in suhbat bo‘lib o‘tdi.
Amaliyot davrida har bir talaba ushbu texno parkning ichki tartib-qoidalariga rioya qilgan holda, yoshlar o‘rtasida startap-ekotizimini shuningdek ta’lim sohasini rivojlantirish yuzasidan bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lmoqdalar.
Malakaviy amaliyotning asosiy maqsadi – bitiruvchini bevosita ta’lim standarti talablariga muvofiq mustaqil ishlashga tayyorlash, o’zlashtirgan nazariy bilimlarini chuqurlashtirish va mustahkamlash, jamoada tashkilotchilik va tarbiyaviy ishlar olib borish bo’yicha tajriba hosil qilish, korxonaning tashkiliy bo’linmalari tuzilishini va funksional masalalarini o’rganish, iqtisodiy ko’rsatkichlarini hisoblash bo’yicha amaliyot ko’nikmalarni egallash, bitiruv malakaviy ishini bajarish uchun materiallarni to’plash hisoblanadi.

Студенты филиала проходят выпускную практику
Студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета проходят выпускную практику.
5234100 - 38 студентов образовательного направления «Цифровая экономика (по сетям и отраслям)» проходят преддипломную практику с 25 апреля по 27 мая 2023 года в филиалах «АТ-Парк», «Узтелеком» и «ТАТУ». Профессора и преподаватели кафедры маркетинга и студенческой практики и кафедры цифровой экономики и информационных технологий посетили IT-Парк 24 мая в 10:00 с целью уточнения качества практики. Руководители IT-Парка и преподаватели кафедры оживленно побеседовали со студентами о знаниях, полученных ими за этот период.
В ходе стажировки каждый студент, следуя внутренним процедурам данного технопарка, приобретает знания и навыки, связанные с развитием стартап-экосистемы среди молодежи, а также сферы образования.
Основная цель квалификационной практики – подготовить выпускника к самостоятельной работе в соответствии с требованиями образовательного стандарта, углубить и закрепить полученные теоретические знания, сформировать опыт организации и проведения учебной работы в коллективе, узнать структура и функциональные вопросы организационных подразделений предприятия.Обучение, приобретение практических навыков расчета экономических показателей, сбора материалов для выпускной квалификационной работы.