Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalari bitiruv amaliyotini o'tashmoqda.
5234100 – Raqamli iqtisodiyot (tarmoqlar va sohalar bo‘yicha) ta’lim yo‘nalishi 38 nafar talabalari 2023 yil 25-apreldan 27-maygacha bitiruv oldi amaliyotini AT-Park, Uztelekom va TATU filialida o‘tashmoqda. Amaliyotni sifatli darajada tashkil etilgan jarayonlarini yoritish maqsadida Marketing va talabalar amaliyoti bo‘limi va Raqamli iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi professor-o‘qituvchilari 24 may kuni soat 10.00 da IT-Parkka tashrifi amalga oshirildi. IT-Park ma’sullari va kafedra professor-o‘qituvchilari talabalar bilan shu davr mobaynida olgan bilimlari haqida qizg’in suhbat bo‘lib o‘tdi.
Amaliyot davrida har bir talaba ushbu texno parkning ichki tartib-qoidalariga rioya qilgan holda, yoshlar o‘rtasida startap-ekotizimini shuningdek ta’lim sohasini rivojlantirish yuzasidan bilim va ko‘nikmalarga ega bo‘lmoqdalar.
Malakaviy amaliyotning asosiy maqsadi – bitiruvchini bevosita ta’lim standarti talablariga muvofiq mustaqil ishlashga tayyorlash, o’zlashtirgan nazariy bilimlarini chuqurlashtirish va mustahkamlash, jamoada tashkilotchilik va tarbiyaviy ishlar olib borish bo’yicha tajriba hosil qilish, korxonaning tashkiliy bo’linmalari tuzilishini va funksional masalalarini o’rganish, iqtisodiy ko’rsatkichlarini hisoblash bo’yicha amaliyot ko’nikmalarni egallash, bitiruv malakaviy ishini bajarish uchun materiallarni to’plash hisoblanadi.

Students of the branch are doing graduation practice
Students of the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics are undergoing graduation practice.
5234100 - 38 students of the digital economy (by networks and sectors) educational field are undergoing pre-graduation internship from April 25 to May 27, 2023 at AT-Park, Uztelekom and TATU branches. Professors and teachers of the Department of Marketing and Student Practice and the Department of Digital Economy and Information Technologies visited the IT-Park on May 24 at 10:00 a.m. in order to clarify the quality of the practice. IT-Park managers and professors of the department had a lively conversation with the students about the knowledge they had gained during this period.
During the internship, each student, following the internal procedures of this technology park, acquires knowledge and skills related to the development of the start-up ecosystem among young people, as well as the field of education.
The main goal of the qualification practice is to prepare the graduate for independent work in accordance with the requirements of the educational standard, to deepen and strengthen the acquired theoretical knowledge, to create experience in organizing and conducting educational work in a team, to learn about the structure and functional issues of the organizational units of the enterprise. learning, acquiring practical skills for calculating economic indicators, collecting materials for graduation qualification work.