Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali direktori professor O.Murtazaev mahallalardan biriktirilgan yoshlar bilan muntazam uchrashuvlar o'tkazib kelmoqda. Jumladan, 2023-yil 22-may kuni Samarqand shahrida joylashgan “So‘zangoron” mahallasida yashovchi imkoniyati cheklangan, nogironligi bor yoshlar holidan xabar olindi. Shu mahallada yashovchi Vohidov Munis Murodovich bilan bo‘lib o‘tgan suhbatda, uning sog‘lig‘ini tiklash bo‘yicha amaliy tavsiyalar berilib, shifoxonaga yotqizildi.
Bundan tashqari, mazkur mahallada So‘zgangaron ko‘chasi 3-yo‘lak, 6-uyda yashovchi Sobirjonova Safina Azizjonovna bilan ham suhbat o‘tkazildi, uning davolanishi va dori-darmonlari uchun amaliy yordam berishga kelishib olindi. Yoshlar bilan Mahalla faollari ishtirokida o‘tkazilgan uchrashuvda filialda tashkil etilgan ingliz tili va matematika fan to‘garaklariga yoshlarning qatnashishi uchun zarur shart-sharoitlar yaratib berilishi aytildi.

Очередную встречу с молодежью организовал директор Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета.
Профессор О.Муртазаев, директор Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета, проводит регулярные встречи с молодежью районов. В частности, 22 мая 2023 года поступила информация от молодых людей с ограниченными возможностями, проживающих в микрорайоне «Созангорон» города Самарканда. В ходе беседы с жителем этого микрорайона Вахидовым Мунисом Муродовичем были даны практические рекомендации по восстановлению его здоровья, и он был госпитализирован в больницу.
Кроме того, состоялась беседа с Собирджоновой Сафиной Азижоновной, проживающей по улице Созгангарон, переулок 3, дом 6, и была достигнута договоренность оказать практическую помощь по ее лечению и медикаментам. На встрече с молодежью и районным активом было сказано, что будут созданы необходимые условия для участия молодежи в кружках английского языка и математики, организованных в филиале.