"Metrologiya standartlashtirish va sertifikatlashtirish" fanidan ko`chma dars tashkil etildi.
Joriy yilning 12-aprel kuni "O`zbekiston milliy metrologiya instituti" davlat muassasasi Samarqand filialiga TDIU Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti Agrobiznes va investitsion faoliyat yo`nalishi 3-bosqich 120-guruh talabalari "Metrologiya standartlashtirish va sertefekatlashtirish" fanidan fan o`qituvchisi E.Z.Isoqova hamrohligida ko`chma dars tashkil etildi. Talabalar rejaga muvofiq"Geometrik va mexanik kattaliklarni o`lchash" bo`lim faoliyati bilan tanishishdi.Talabalarda ushbu bo`limda Kolibrlash va uning ishlash printsiplari katta qiziqish uyg`otdi.
Navbatdagi "Elektr o`lchagichlar va ularni nazoratdan o`tkazish" bo`lim faoliyati bilan tanishishdi va o'zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.
"Bosim va bosim sarfi o`lchagichlarini o`lchash" bo`lim faoliyati bilan ham tanishtirildi.Talabalarimiz bilan rejada ko`rsatilgan maqsadga erishishdi hamda ushbu bo`limlar faoliyati bilan yetarlicha tanishib o`zlariga ma'lumotlar olishdi.

A portable lesson in the subject" metrology standardization and sertefecatization " was organized.
On April 12 of this year, students of the 3rd stage of Agribusiness and investment activity of the Faculty of economics of the TDIU Samarkand branch of the state institution" National Institute of Metrology of Uzbekistan "received a diploma of a science teacher in the subject of" standardization and sertefekatization of Metrology " E.Z.A portable lesson was organized, accompanied by isokova. Students were introduced to the section activities"measuring geometric and mechanical sizes" according to the plan.Students were of great interest in this section about hummingbirds and the principles of its operation.
The next" electric meters and their control " got acquainted with the activities of the department and received answers to questions of their interest.
"Measuring pressure and pressure consumption meters" was also introduced to the Department's activities.Our students were able to achieve the goal set out in the plan and get enough information about the activities of these departments.