Tanlov O'zbekiston Respublikasi Prezidentining "Oila va xotin-qizlarni tizimli qo'llab-quvvatlashga doir ishlarni yanada jadallashtirish chora tadbirlari to'g'risida" 2022-yil 7-martdagi PF-87-son Farmonining 5.2-bandida belgilangan ustuvor vazifalar doirasida Kambag'allikni qisqartirish va bandlik vazirligi huzuridagi Oila va xotin qizlar qo'mitasi bilan birgalikda tashkil qilinmoqda.
Respublikamizda xotin-qizlarni ilm fanga keng jalb qilish, fan-ta'lim va iqtisodiyotning turli sohalarida ilmiy faoliyat bilan shug'ullanayotgan xotin-qizlarning ilmiy g'oya va ishlanmalarini har tomonlama qo'llab-quvvatlash maqsadida, shuningdek, boshqa bir qator muhim masalalarni hal qilishga qaratilgan ushbu tanlov tashkil qilinmoqda.
Tanlovda ishtirok etish istagida bo'lgan xotin-qizlar, quyida ilova qilinadigan hujjatda keltirilgan yo'nalishlar bo'yicha o'z loyihalarini 2023-yil 5-mayiga qadar www.grant.mininnovation.uz saytiga yuklashlari lozim.

Агентство инновационного развития «Olima ayollar» объявляет о проведении отбора инновационных практических и инновационных проектов.
Конкурс проводится в рамках первоочередных задач, определенных в пункте 5.2 Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему ускорению работы по систематической поддержке семьи и женщин» № ПФ-87 от 7 марта 2009 г. 2022 Камбаг Организуется совместно с Комитетом по делам семьи и женщин при Министерстве по безработице и занятости.
В целях широкого вовлечения женщин в науку нашей республики, всесторонней поддержки научных идей и разработок женщин, занимающихся научной деятельностью в различных областях науки, образования и экономики, а также по ряду других важных вопросов Организуется данный конкурс решать.
Женщины, желающие принять участие в конкурсе, должны загрузить свои проекты на сайт www.grant.mininnovation.uz до 5 мая 2023 года, согласно направлениям, указанным в прилагаемом ниже документе.