Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Pul mаblаg’lаri vа hisоb-kitоblаr hisоbi" mavzusida ochiq dars bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2023-yil, 10-mart kuni "Buxgalteriya hisobi soliq va moliya" kafedrasi assistenti Samariddin Adxamovning “Buxgalteriya hisobi va audit” ta’lim yo'nalishi 2-kurs BH-121 – guruh talabalariga "Moliyaviy hisob" fanidan, "Pul mаblаg’lаri vа hisоb-kitоblаr hisоbi" mavzusida ochiq darsi bo'lib o'tdi.
- Kassa operatsiyalari hisobi;
- Bankdagi hisob raqami bo‘yicha operatsiyalarning hisobi;
- Chet el valyutasidagi pul mablag’larining hisobi;
- Maxsus schyotdagi pul mablag’lari hisobi;
- Yo’ldagi pul mablag’lari hisobi bo’yicha tushunchalar berildi.
Ushbu ochiq darsda talabalarga xo’jalik yurituvchi subyektlarda pul mablag’larining aylanishi, pul mablag’larining hisobini tashkil etilishi, pul mablag’lari va valyuta operatsiyalar hisobini hujjatlashtirlishi tushuntirildi. Dars yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar olishdi.

An open class was held at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics on the topic of "Money and accounting".
On March 10, 2023, at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, the assistant of the "Accounting, tax and finance" department, Samariddin Adkhamov, taught the "Accounting and Audit" course to the students of the 2nd year BH-121 - group "Financial Accounting ", an open lesson was held on the subject of "Money funds and accounts".
In a lesson open to students:
- Account of cash transactions;
- Calculation of operations on the account number in the bank;
- Account of funds in foreign currency;
- Account of funds in a special account;
- Insights were given on the calculation of funds on the road.
In this open lesson, it was explained to the students the circulation of funds in economic entities, the organization of the account of funds, the documentation of the account of funds and currency transactions. At the end of the lesson, students received detailed answers to the questions they were interested in.