Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Pul mаblаg’lаri vа hisоb-kitоblаr hisоbi" mavzusida ochiq dars bo'lib o'tdi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida 2023-yil, 10-mart kuni "Buxgalteriya hisobi soliq va moliya" kafedrasi assistenti Samariddin Adxamovning “Buxgalteriya hisobi va audit” ta’lim yo'nalishi 2-kurs BH-121 – guruh talabalariga "Moliyaviy hisob" fanidan, "Pul mаblаg’lаri vа hisоb-kitоblаr hisоbi" mavzusida ochiq darsi bo'lib o'tdi.
- Kassa operatsiyalari hisobi;
- Bankdagi hisob raqami bo‘yicha operatsiyalarning hisobi;
- Chet el valyutasidagi pul mablag’larining hisobi;
- Maxsus schyotdagi pul mablag’lari hisobi;
- Yo’ldagi pul mablag’lari hisobi bo’yicha tushunchalar berildi.
Ushbu ochiq darsda talabalarga xo’jalik yurituvchi subyektlarda pul mablag’larining aylanishi, pul mablag’larining hisobini tashkil etilishi, pul mablag’lari va valyuta operatsiyalar hisobini hujjatlashtirlishi tushuntirildi. Dars yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar olishdi.

В филиале проведено открытое занятие на тему «Деньги и ...
В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета состоялось открытое занятие на тему «Деньги и учет».
​10 марта 2023 года в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета ассистент кафедры «Бухгалтерский учет, налоги и финансы» Самариддин Адхамов прочитал курс «Бухгалтерский учет и аудит» для студентов 2 курса ВН-121 - группа "Финансовый учет", проведено открытое занятие по теме "Денежные средства и счета".
На уроке, открытом для учащихся:
- Учет кассовых операций;
- Расчет операций по номеру счета в банке;
- Учет денежных средств в иностранной валюте;
- учет денежных средств на специальном счете;
- Инсайты были даны по расчету средств на дорогу.
На данном открытом уроке студентам разъяснялось обращение денежных средств в хозяйствующих субъектах, организация учета денежных средств, документальное оформление учета денежных средств и валютных операций. В конце урока студенты получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.