"Oliy ma’lumotli mutaxassis kadrlar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida"gi 2017-yil 27-iyul PQ-3151-sonli qarorida, Oliy ta’lim va ishlab chiqarish tashkilotlari  o’rtasida integratsiya  yo’lga qo`yilishi alohida taʼkidlab oʻtilgan. Taʼlim berish jarayonini bozor talablariga moslashtirib, ishlab chiqarish bilan uzviylikni taʼminlash maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali taʼlim yoʻnalishlari boʻyicha bir nechta mutaxassislik fanlari sohaning yetuk tashkilotlarida olib borilmoqda.
"Iqtisodiyot" fakulteti 220-Bank ishi yoʻnalishi va 220-Bank hisobi yoʻnalishi talabalari "Bank hisobi" fani amaliy darslari ATB Qishloq qurilish bankining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasida tashkil etildi.

Студенты филиала посетили банк на практическое занятие
Студенты Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета посетили филиал «Кишлок Курилиш банка» в Самаркандской области.
В решении от 27 июля 2017 г. PQ-3151 «О мерах по дальнейшему расширению участия отраслей и отраслей экономики в повышении качества подготовки специалистов высшего образования», высших учебных заведений и производственных организаций подчеркивается, что интеграция между В целях адаптации учебного процесса к требованиям рынка и обеспечения преемственности с производством Самаркандский филиал Ташкентского государственного экономического университета проводит несколько специализаций по направлениям образования в ведущих организациях отрасли.
В областном отделении Сельского строительного банка АТБ Самаркандской области организованы практические занятия «Банковское дело» для студентов отделения «Банковское дело» 220-Банковское дело и отделения «Банковское дело» факультета «Экономика».