"Oliy ma’lumotli mutaxassis kadrlar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to’g’risida"gi 2017-yil 27-iyul PQ-3151-sonli qarorida, Oliy ta’lim va ishlab chiqarish tashkilotlari  o’rtasida integratsiya  yo’lga qo`yilishi alohida taʼkidlab oʻtilgan. Taʼlim berish jarayonini bozor talablariga moslashtirib, ishlab chiqarish bilan uzviylikni taʼminlash maqsadida Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali taʼlim yoʻnalishlari boʻyicha bir nechta mutaxassislik fanlari sohaning yetuk tashkilotlarida olib borilmoqda.
"Iqtisodiyot" fakulteti 220-Bank ishi yoʻnalishi va 220-Bank hisobi yoʻnalishi talabalari "Bank hisobi" fani amaliy darslari ATB Qishloq qurilish bankining Samarqand viloyati hududiy boshqarmasida tashkil etildi.

Students of the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics visited the branch of Qishloq Kurilish Bank in Samarkand region.
In the decision of July 27, 2017 PQ-3151 "On measures to further expand the participation of economic sectors and branches in improving the quality of training of highly educated specialists", Higher education and production organizations It is emphasized that the integration between In order to adapt the educational process to the market requirements and to ensure continuity with production, the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics conducts several specializations in the fields of education in the leading organizations of the field.
"Banking" practical classes for students of "Banking" department 220-Banking and "Banking" department of "Economics" faculty were organized in the regional office of ATB Rural Construction Bank of Samarkand region.