Filialda “Inson huquqlari” haftaligi bo’yicha navbatdagi tadbir oʻtkazildi
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Inson huquqlari” haftaligi bo’yicha navbatdagi tadbir oʻtkazildi.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida talabalarni huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida 2023-yil 1-mart kuni filial yuriskonsulti M.M.Xolmatov, ta’lim-tarbiya maslahatchilari va talabalar ishtirokida faollar zalida davra suhbati tashkil etildi. Suhbat davomida talabalarga Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik kodeksining mazmun-mohiyati hamda fuqaro tushunchasi, fuqarolarning huquq layoqati, fuqarolarning muomala layoqati va fuqaroning mulkiy javobgarligi to’g’risida tushunchalar berildi.  Shuningdek tadbirda talabalarni qiynayotgan muammolari tinglandi va kerakli tavsiyalar berib o'tildi. Davra suhbatida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga atroflicha javob olishdi.

Следующее мероприятие было проведено в филиале для Недели прав ...
В отделе Самарканда Тэшкентского государственного университета экономики организовано следующее мероприятие по правам человека.
Чтобы повысить юридическую грамотность Тэшкентского государственного университета экономики, 1 марта 2023 года было организовано дискуссия за круглым столом, активистский зал с образованием и студентами. Во время встречи студентам получило осознание содержания гражданского кодекса Республики Узбекистан и концепции граждан, законодательства граждан, правоохранительных органов и ответственности за имущество граждан. На мероприятии студентов слушали трудности студентов и были даны необходимые рекомендации. На круглом столе участники получили подробный ответ на все свои вопросы.