Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talaba-qizlari o'rtasida "Balli qizlar" tanlovi bo'lib o'tdi.
2023-yil 28-fevral kuni Iqtisodiyot fakulteti talaba-qizlari o'rtasida “Balli qizlar” ko'rik-tanlovi bo'lib o'tdi. Ko'rik-tanlov Samarqand shahar M.Ulug'bek va A.Yassaviy MFY Xotin-qizlar maslahatchilari G.Davronova va Z. Norqulovalar hamkorligida hakamlar hay'ati aʼzolari sifatida ishtirok etishdi.
Ushbu tanlovda filial talaba-qizlari 5 ta: tanishtiruv, mantiqiy savollarga javoblar, onalarni madh etish, pazandalik mahorati va erkin ijodiy mavzudagi shartlar asosida bellashuv olib borishdi. Maqsadi xalqimiz ardog'idagi shoira Zulfiyaxonim Isroilovaning xotirasini yana bir bor yod etish hamda talaba-qizlarni katta hayotga tayyorlashdan iborat bo'lgan ushbu tanlovda ajoyib va qizg'in bahs yuritildi va hakamlar hay'ati ushbu ijodiy chiqishlarni munosib baholashdi. Quyida ushbu tanlov g'olibalari bilan tanishishingiz mumkin:
1- o'rin Amrullayeva Muxlisa BH 121-guruh talabasi
2-o'rin Qarshiboyeva Nilufar RI 320-guruh talabasi
3-o'rin Otanazarova Xosila AIF 122-guruh talabasi
Rag'batlantiruvchi o'rin Qurbonova Malika AIF-121 guruh talabasi va Mamirova Guliraʼno ORI 121 guruh talabalari taqdirlandilar. Tanlov 5 ta shartdan iborat bo'lib qizlarimizni hayotga oilaga va ruzg'or tutish borasidagi hayotiy tajribalarini oshirishga yordam berdi. Qizlarimizdan shartlarni tez va chakkonlik bilan bajarishganligi hakamlar hayʼati tomonidan munosib baholandi.

Среди студентов Самаркандского филиала Ташкентского государственного экономического университета прошел конкурс «Балли қизлар».
28 февраля 2023 года среди студенток экономического факультета был проведен конкурс «Балли қизлар». Улугбек М. и Яссави А. из города Самарканда участвовали в конкурсе в качестве членов жюри в сотрудничестве с Давроновой Г. и Норкуловой З., советниками Женского Министерства по делам женщин и девушек.
В этом конкурсе студенты филиала соревновались в 5 условиях: знакомство, ответы на логические вопросы, похвала мам, кулинарное мастерство и свободные творческие темы. В этом конкурсе, цель которого – еще раз вспомнить память поэтессы Зульфии Ханым Исраиловой и подготовить учащихся к большой жизни, прошла замечательная и напряженная дискуссия, а жюри достойно оценило эти творческие выступления. Ниже вы можете познакомиться с победителями этого конкурса:
1 место Амруллаева Мухлиса, ученица 121 группы БН
2 место: Каршибоева Нилуфар, студентка 320 группы РИ
3 место Отаназарова Хосила, студентка 122 группы АИФ
Поощрительное место получили Малика Курбанова, студентка группы АИФ-121, и Мамирова Гулирано, студентка группы ОРИ 121. Конкурс состоял из 5 условий и помог нашим девочкам увеличить свой жизненный опыт в жизни, семье и средствах к существованию. Жюри оценило то, что наши девочки быстро и оперативно выполнили условия.