"Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida davra ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Joriy yil 24-fevral kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha, guruh tyutori Bektemirov Shokir va AIF-122, SA-122, RI-122 guruh talabalari bilan, filial psixologi Zarifboy Oripov "Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida  talabalari bilan davra suhbati o'tkazildi.
Suhbat davomida talabalar bilan Hayot bebaho nemat ekanligi, umurning har daqiqasidan unumli foydalanish har bir   talabalar o'z oldiga maqsad qo'yishi, harakat qilishi yuzasidan ko‘rsatmalar berildi.
Bo'sh vaqtni to‘g‘ri taqsimlash mutaxassislik fanlarini o'zlashtirish, qobiliyati va iqtidorini namoyon qilishi bo'yicha tavsiya berildi.  Suhbat davomida talabalar bilan qiziqarli psixologik trening mashg'ulotlari o‘tkazildi.

Был организован круглый стол на тему «Удовольствие от жизни, ...
Круглый стол на тему «Удовольствие от жизни, тысяча и одна причина жить» организован в Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета.
24 февраля текущего года тьютор группы Бектемиров Шакир и студенты групп АИФ-122, СА-122, РИ-122 по обеспечению стабильности социально-духовной среды среди студентов Самаркандского филиала факультета Экономика Ташкентского государственного экономического университета Психолог отделения Зарифбой Орипов провел со своими студентами круглую дискуссию на тему «Удовольствие от жизни, тысяча и одна причина жить».
В ходе беседы студентам были даны указания о том, что жизнь – это бесценное благо, что каждый студент должен ставить перед собой цель и стараться максимально использовать каждое мгновение жизни.
Рекомендовалось, чтобы правильное распределение свободного времени показывало владение специальными предметами, способности и талант. В ходе интервью со студентами были проведены интересные психологические тренинги.