"Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida davra ...
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida "Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Joriy yil 24-fevral kuni Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali Iqtisodiyot fakulteti talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha, guruh tyutori Bektemirov Shokir va AIF-122, SA-122, RI-122 guruh talabalari bilan, filial psixologi Zarifboy Oripov "Hayot zavqi, yashash uchun ming bir sabab" mavzusida  talabalari bilan davra suhbati o'tkazildi.
Suhbat davomida talabalar bilan Hayot bebaho nemat ekanligi, umurning har daqiqasidan unumli foydalanish har bir   talabalar o'z oldiga maqsad qo'yishi, harakat qilishi yuzasidan ko‘rsatmalar berildi.
Bo'sh vaqtni to‘g‘ri taqsimlash mutaxassislik fanlarini o'zlashtirish, qobiliyati va iqtidorini namoyon qilishi bo'yicha tavsiya berildi.  Suhbat davomida talabalar bilan qiziqarli psixologik trening mashg'ulotlari o‘tkazildi.

A roundtable discussion on "The pleasure of life, a thousand and one reasons to live" was organized at the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics.
On February 24 of this year, the tutor of the group Bektemirov Shakir and the students of groups AIF-122, SA-122, RI-122 on ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students of the Samarkand branch of the Faculty of Economics of the Tashkent State University of Economics. branch psychologist Zarifboy Oripov held a round discussion with his students on the topic "The pleasure of life, a thousand and one reasons to live".
During the conversation, instructions were given to the students about the fact that life is a priceless blessing, that every student should set a goal and try to make the most of every moment of life.
It was recommended that the correct distribution of free time shows mastery of specialized subjects, ability and talent. During the interview, interesting psychological training sessions were held with the students.
At the end of the interview, the students received answers to the questions they were interested in.