Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Asr vabosi" bo'lgan giyohvandlik va psixotrop moddalardan ehtiyot bо‘lish to‘g‘risida davra suhbati tashkil etildi.
2023-yil 21-fevral kuni Iqtisodiyot fakulteti talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha, filial psixologi Zarifboy Oripov, guruh tyutori To’ramurod Yuldashev va filial profilaktika inspektori Shodmonov Dilshod bilan hamrohligida “Asr vabosi" bo'lgan giyohvandlik va psixotrop moddalardan ehtiyot bо‘lish to‘g‘risida davra suhbati va talabalarni ijtimoiy-psixologik bilimlarini oshirish va jinoyat va huquqbuzarlikning oldini olish maqsadida davra suhbat tashkillashtirildi.
Unda so‘zga chiqqanlar tomonidan yot g‘oyalar, shavqatsizlikni targ‘ib qiluvchi videoroliklardan foydalanmaslik, dinni niqob qilganlarning aldoviga uchmaslik, inson hayotiga raxna soluvchi "Kiberjinoyat"lardan ogoh bо‘lish haqida tushuntirildi va talabalar o'rtasida psixologik testlar olindi hamda guruhda ahillikni ta'minlash maqsadida psixologik davra suhbati tashkil etildi.

В Самаркандском филиале Ташкентского государственного экономического университета был организован круглый стол на тему «чумы века» по профилактике наркотических средств и психотропных веществ.
21 февраля 2023 года в компании отраслевого психолога Зарифбоя Орипова, тьютора группы Торамурода Юлдашева и отраслевого инспектора профилактики Шодмонова Дилшода состоялась «Чума века» по обеспечению стабильности социально-духовной среды среди студентов факультета Экономика Организованы «круглый стол» по вопросам наркомании и психотропных веществ, а также «круглый стол» по повышению социально-психологических знаний учащихся, предупреждению правонарушений и правонарушений.
Спикеры объяснили, что нельзя использовать чужие идеи, видеоролики, пропагандирующие насилие, не быть обманутыми теми, кто маскирует религию, быть осведомленным о «киберпреступлениях», влияющих на жизнь людей, проведены психологические тесты среди студентов и психологическая гармония в группе. круглый стол был организован для того, чтобы обеспечить.