Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialida “Asr vabosi" bo'lgan giyohvandlik va psixotrop moddalardan ehtiyot bо‘lish to‘g‘risida davra suhbati tashkil etildi.
2023-yil 21-fevral kuni Iqtisodiyot fakulteti talabalar orasida ijtimoiy-ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash bo'yicha, filial psixologi Zarifboy Oripov, guruh tyutori To’ramurod Yuldashev va filial profilaktika inspektori Shodmonov Dilshod bilan hamrohligida “Asr vabosi" bo'lgan giyohvandlik va psixotrop moddalardan ehtiyot bо‘lish to‘g‘risida davra suhbati va talabalarni ijtimoiy-psixologik bilimlarini oshirish va jinoyat va huquqbuzarlikning oldini olish maqsadida davra suhbat tashkillashtirildi.
Unda so‘zga chiqqanlar tomonidan yot g‘oyalar, shavqatsizlikni targ‘ib qiluvchi videoroliklardan foydalanmaslik, dinni niqob qilganlarning aldoviga uchmaslik, inson hayotiga raxna soluvchi "Kiberjinoyat"lardan ogoh bо‘lish haqida tushuntirildi va talabalar o'rtasida psixologik testlar olindi hamda guruhda ahillikni ta'minlash maqsadida psixologik davra suhbati tashkil etildi.

At the Samarkand branch of the Tashkent State University of Economics, a roundtable discussion was organized on the "plague of the century" on the prevention of narcotics and psychotropic substances.
On February 21, 2023, the "Plague of the Century" was held in the company of branch psychologist Zarifboy Oripov, group tutor Toramurod Yuldashev and branch prevention inspector Shodmonov Dilshod on ensuring the stability of the socio-spiritual environment among students of the Faculty of Economics. A roundtable discussion on drug addiction and psychotropic substances was organized, and a roundtable discussion was organized to increase students' socio-psychological knowledge and to prevent crime and delinquency.
It was explained by the speakers about not using foreign ideas, videos promoting violence, not being deceived by those who disguise religion, being aware of "Cybercrimes" that affect people's lives, psychological tests were taken among the students and harmony in the group. psychological roundtable was organized in order to provide.